Inštrukcia

Varenie mrkvy - 5 tipov pre jemnú prípravu

Varenie mrkvy - 5 tipov pre jemnú prípravu


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pri zahrievaní mrkvy sa zvyčajne strácajú cenné prísady. Aby sa vám to pri varení nestalo, je potrebné zvážiť niekoľko vecí.

Mrkvu krátko opláchnite pod vodou

Existuje veľa rôznych spôsobov prípravy mrkvy. Sú však najzdravšie, ak sa konzumujú surové. Zelenina je všeobecne najzdravšia ako surové jedlo, pretože každé zahrievanie spôsobuje stratu dôležitých a predovšetkým cenných zložiek. Ak teda chcete variť mrkvu pod vplyvom tepla, mali by ste to urobiť čo najmiernejšie.

Zasklenie alebo naparovanie sú veľmi šetrné metódy. Ak uprednostňujete varenie, mali by ste mať na pamäti pár vecí, aby sa zdravé zložky do značnej miery zachovali.

Tipy na šetrné varenie mrkvy

✓ Tip 1:

Jemná príprava začína čistením mrkvy. Mali by ste ich vyčistiť pod tečúcou vodou, ale tento proces nepredlžujte príliš dlho. Voda je nepriateľom vitamínov, takže dôležité zložky sa dajú vyčistiť aj pri čistení.

✓ Tip 2:

Aj pri priamom varení by mrkva nemala byť úplne pod vodou, inak tu aj cenné vitamíny rýchlo zmiznú.

✓ Tip 3:

Na varenie preto používajte iba trochu vody. Je oveľa lepšie, ak použijete sitko na sitko. Na panvici je tiež veko, ktoré sa správne zatvára. Mrkva leží v sitovej vložke tak, aby neprišla do styku s vodou. Preto na varenie používate paru, takže veko musí zostať počas prípravy zatvorené.

✓ Tip 4:

Hneď ako začnete na kachle počuť slabé vírenie, môžete teplotu znížiť. Na varenie mrkvy by ste nemali používať soľ, pretože soľ nielen čerpá vodu zo zeleniny, ale aj ingrediencie.

✓ Tip 5:

Ako mäkké niekto chce, aby ich mrkva, je vecou vkusu. Čím tvrdšia mrkva je po varení, tým zdravšia je.

Mrkva uvarte v tlakovom hrnci

Varenie mrkvy v špeciálnom tlakovom hrnci je samozrejme ešte jednoduchšie a ľahšie. U mnohých modelov už môžete nastaviť, ako starostlivo sa pripravuje zelenina. Tu si môžete zvoliť najnižšiu úroveň mrkvy. Veľkou výhodou tlakového hrnca je, že veko zostáva stále pevne zatvorené, takže takmer žiadna para nemôže unikať.

Pri tejto forme prípravy by ste tiež mali použiť čo najmenej vody. Po varení nezabudnite do mrkvy pridať trochu oleja alebo masla, pretože to je jediný spôsob, ako telo dokáže absorbovať vitamíny A a E. rozpustné v tukoch.

„Môj tip: Parník od spoločnosti Philips (tu v Amazonii) sa môže výborne použiť na šetrnú prípravu zeleniny, rýb a mäsa. Používam ho už nejaký čas a môžem ho úplne odporučiť.Komentáre:

 1. Quarrie

  Na túto tému môžem veľa hovoriť.

 2. Samushakar

  Sorry for not being able to take part in the discussion right now - I'm very busy. But I'll be free - I will definitely write what I think on this issue.

 3. Dounris

  Mýliš sa. Poďme o tom diskutovať. Napíšte mi na PM, porozprávame sa.

 4. Greg

  Here and so it is too :)

 5. Achaius

  Niečo v tom je. Teraz je všetko jasné, ďakujem veľmi pekne za vysvetlenie.Napíšte správu