Sadenice

Zaujíma vás: v záhrade používate námorné kontajnery? 5 príkladov!


Námorné kontajnery vždy zohrávali dôležitú úlohu v nákladnej doprave. Vedeli ste tiež, že sa dajú rozumne používať v záhrade? Poviem vám ako.

Zdroj: www.containerbasis.de

Poznáte Malcom McLean? Určite nie, však? Bol to americký majiteľ lode a dopravná spoločnosť, ktorá prišla s myšlienkou prepraviť prepravné boxy v 50-tych rokoch (viac o Malcom McLeanovi). Presnejšie povedané, išlo o námorné kontajnery. Dômyselný vynález, ktorý zachránil namáhavú úlohu nosenia krabíc a vriec v prístavoch a eliminoval tak ťažkú ​​drintu.

Táto myšlienka, ktorú kedysi vymyslel múdry človek, spôsobila, že v posledných rokoch premýšľali ostatní chytrí myslia o recyklácii týchto námorných kontajnerov. Nakoniec sú niektoré kontajnery z času na čas zlikvidované, ale stále sú príliš dobré na to, aby boli vyradené. Ale čo s tým urobíš? Kreatívni ľudia dostanú námorný kontajner a používajú ho rozumne na záhrade. Na prvý pohľad to môže znieť trochu divne, ale ak sa pozriete na nasledujúce nápady týkajúce sa recyklácie alebo vylepšenia kontajnerov, budete tiež nadšení.

Urobme príklad: získajte starý námorný kontajner a premieňajte ho na záhradný prístrešok, potom je námorný kontajner nielen lacnejší, ale aj flexibilnejší ako normálny záhradný prístrešok kvôli jeho mnohým použitiam. Ak by mal v určitom okamihu odísť, prinajmenšom dostanete späť hodnotu šrotu.

Morský kontajner má v porovnaní s klasickými záhradnými a nástrojovými prístreškami, skladovacími prístreškami a podobne podobné výhody. Niektorí ľudia dokonca žijú natrvalo v námornom kontajneri. Pozrite sa na príklady živých morských nádob tu.

Tu je obrázok normálneho použitého kontajnera, ako ho môžete kúpiť (približne 850, - Euro / netto). Tu vidíte námorný kontajner tak, ako to vyzerá, a pod tým, ako by mohol vyzerať.

Možné použitia pre námorný kontajner v záhrade

❖ Idea č. 1 - záhradný dom / dielňa:

Zdroj: www.greendiary.com

Vráťme sa k myšlienke záhradného prístrešku. Je to naozaj skvelý nápad, nie? Všetko, čo musíte urobiť, je nainštalovať niekoľko okien a dverí (prípadne posuvné sklenené dvere), natrieť záhradu alebo napr. pokryté drevom a potom postavené. Keď prší, nemusíte sa obávať, že vaše nohy budú zvlhčené v nádobe. Konieckoncov, námorné kontajnery sú zvyčajne odolné proti vetru a vode.

To samozrejme platí aj v prípade, že námorný kontajner premeníte na malú dielňu. Tu môžete tiež integrovať zásuvky, zostaviť stenu nástroja a celý nástroj uložiť v suchu a bezpečí. Takto si vytvoríte vlastnú malú miestnosť pre remeselnícke a remeselnícke práce, v ktorej ste úplne sami a napr. Ak nemáte dostatok miesta v dome, môžete sa venovať svojmu koníčku.

❖ Idea č. 2 - Pool:

Zdroj: www.busyboo.com

Nikdy by som o tom nenapadlo, ale môžete rýchlo postaviť plavecký bazén z námornej nádoby. Za týmto účelom jednoducho pustite nádobu do zeme alebo ju umiestnite normálne a potom napr. prikryť drevom. Všetko, čo musíte urobiť, je vybaviť kontajner potrebnou bazénovou technológiou. Potom si môžete zobrať potápačské okuliare a špliechať. Je vždy lacnejšie ako stavať skutočný bazén alebo ho stavať sami.

Tip:

Informujte sa vopred od odborníka, čo potrebujete pre bazénovú technológiu a ako najlepšie previesť námorný kontajner na bazén.

❖ Idea č. 3 - dom pri bazéne:

Zdroj: www.designshoot.com

Čo je súčasťou bazéna? Samozrejme, dom pri bazéne! To samozrejme môže pozostávať aj z námorného kontajnera. Jednoducho odstráňte časť stien, integrujte sedenie, umývadlo a sprchu (ak je to možné v samostatnej časti) a malý, ale veľmi jemný domček pri bazéne je pripravený. Ak potom okoreníte farbu nádoby, vytvorili ste skutočný pútač.

❖ Idea č. 4 - skladová hala:

Zdroj: www.eagleleasing.com

Námorný kontajner sa však nemusí prestavať vôbec, aby poskytoval užitočné miesto na záhrade. Napríklad, kontajner môžete vybaviť iba policami, nástennými háčikmi a konzolami a už ste vytvorili super skladovú halu alebo praktickú záhradnú halu. Všetky záhradné náradie ako napr kosačky na trávu, bicykle atď. si nájdu svoje miesto. To znamená, že už viac nestoja v garáži a preto už nezaberajú zbytočný priestor.

❖ Idea č. 5 - skleník:

Zdroj: news.psu.edu

Ak odstránite oceľové steny námorného kontajnera a nahradíte ich plastovými stenami, môžete ho použiť ako skleník. Najlepšie je nechať dvere otvorené, aby ste vždy mohli vetrať skleník. Inak môžete tento druh skleníka použiť rovnako ako ktorýkoľvek iný. Stačí sem zasadiť malé postele a potom ich naplniť pôdou. Potom nič nebráni radosti z kultivácie.