Starostlivosť

Dláždenie tehlami slínku - to dodá vašej ceste osobitný šarm


Príjazdová cesta vyrobená z tehál slinku má svoj vlastný charakter a vyznačuje sa najmä svojou odolnosťou a robustnosťou. Plánovanie a príprava tu však zaberie trochu viac času.

Slinky omietky ponúkajú špeciálne kúzlo

Takmer každý má spevnené povrchy vyrobené z betónových tvárnic a drevo nájdete aj na mnohých vlastnostiach. V oblasti vstupu však nie je vhodné drevo. Drevo nie je nevyhnutne vyrobené na to, aby sa ním neustále jazdilo. Okrem toho sa musí drevo pravidelne ošetrovať a ošetrovať, aby vydržalo počasie.

Tehly slinku sú jedným z najdrahších druhov omietok, ale nechávajú svoj vlastný pôvab. Kým v minulosti boli tieto kamene často k dispozícii iba v odtieňoch červenej, môžete si teraz vybrať z väčšej škály výrobkov od žltkastej po takmer čiernu. Je iba dôležité, aby sa zmestili aj na fasádu domu. Koniec koncov, celkový obraz by sa mal potešiť bez výnimky.

Veľké spoločnosti ako Röben a Wienerberger vám ponúkajú veľké množstvo rôznych slinkov. V miestnom obchode so stavebným materiálom alebo v železiarstve vo vašej oblasti máte určite možnosť bližšie sa pozrieť na kamene.

➤ Výhody finišerov

Obzvlášť vo vstupnom priestore alebo na terase majú dlaždice rozhodujúce výhody. Tehly slinku sú zvlášť tvrdo vypálené, a preto sú odolnejšie voči poveternostným vplyvom ako drevené a betónové tvárnice. Dokážu absorbovať veľmi malú vlhkosť, takže v zimnom období je im zaručená ochrana pred mrazom.

Ďalšou výhodou je robustnosť, ktorá je, samozrejme, obzvlášť pozitívna v oblasti vozidiel. Jedinou dôležitou vecou je tu vhodná spodná konštrukcia pre nosnosť.

➤ Vchod položte pomocou finišerov - pokyny krok za krokom

Akonáhle dostanete svoje finišery, môžete začať pripravovať krídlo.

Skôr ako začnete, mali by ste mať pripravené všetky materiály a potrebné strojové vybavenie. Akonáhle začnete, chcete sa pretiahnuť a nemusíte sa pozastaviť kvôli chýbajúcim veciam.

Zo skúsenosti môžem povedať, že kladenie dlažbových kameňov môže byť na chrbte veľmi ťažké, najmä pre neskúsených ľudí. Je nielen vyčerpanie, ale aj neustále preprava kamene vozíkom. Preto by ste mali zvážiť, či prenajímate paletový vozík alebo vysokozdvižný vozík na krátku dobu výstavby. Kamene tak môžete podľa potreby premiestniť na správne miesto bez toho, aby ste ležali na gauči a večer boleli. Spoločnosti ako cegema.de ponúkajú rozsiahlu sieť na prenájom rôznych stavebných vozidiel po celom Nemecku. Niektoré stavebné spoločnosti na mieste však často požičiavajú svoje vozidlá súkromným osobám za poplatok. Kladenie otázok vám ušetrí veľa času a námahy.

Akonáhle si všetko usporiadate, ste pripravení ísť.

1 Krok 1: prípravky

Predtým, ako položíte svoje nové dlaždice, musíte sa postarať o spodnú konštrukciu. Bez tohto nebudete mať veľa zábavy s slinku.

V závislosti od charakteru vášho systému musíte najprv vykopať plochu, ktorá sa má spevniť. Pod dlažbové kamene sa musí umiestniť základná vrstva, aby kamene mohli neskôr uniesť náklad automobilov.

Na dlažbové práce sa musí naplánovať sklon 2,5 percenta. Svah musí samozrejme viesť preč od domu. Najlepšia vec, ktorú musíte urobiť, je dotiahnuť šnúry, ktoré môžete kedykoľvek použiť na orientáciu.

2Krok 2: Vykonajte výkop

Teraz môžete vykonať výkop. V závislosti od oblasti, buď s rýľom, alebo rýchlejšie s rýpadlom. Vykopajte tak hlboko, že po vykopaní ste najmenej 20 centimetrov pod konečnou výškou vozovky. Najlepšie je potriasť vykopaným povrchom trepačkou alebo alternatívne nárazom. Vibrátory si tiež môžete požičať v mnohých železiarňach. Napríklad Hornbach.de ponúka práve takúto službu. Nie je to však k dispozícii vo všetkých mestách. (Tu je zoznam všetkých zúčastnených miest)

➥ Krok 3: Naneste základnú vrstvu

Aby kamene neklesli neskôr a v najhoršom prípade praskli, musíte použiť základnú vrstvu. Malo by pozostávať zo zmesi piesku a štrku (veľkosť zrna 0-32) a byť vysoké najmenej 10 až 30 centimetrov. To sa musí potom znova pretrepať, aby všetko zostalo stabilné. Nezabudnite tiež na svah.

➥ Krok 4: Naneste materiál obliečky

Po ukončení základnej vrstvy sa aplikuje tzv. Podstielka. Slinok sa potom položí do tejto „postele“. Materiál podstielky obvykle pozostáva z drveného piesku alebo piesku. Táto hmota sa rovnomerne rozloží po spevnenej ploche a odstráni sa táto plocha odlupovacou platňou. Čím lepšie pripravíte, tým ľahšie bude ležať. Potom to jednoducho musíte obliecť a máte hotovo.

5 Krok 5: Položte omietku

Teraz prichádza najkrajšia časť - nakoniec môžete vidieť výsledky. To, ako položíte dlaždice, závisí úplne od vašich prianí a nápadov. Na stránke abs-klinker.de nájdete prehľad so šiestimi rôznymi vzormi kladenia. Niektoré sa dajú pomerne ľahko a rýchlo nainštalovať, iné trochu zložitejšie. Vy rozhodujete. Slínok sa podľa toho položí a ľahko sa poklepe gumovým kladivom.

➥ Krok 6: Zhutnenie slínok

Aby tehly slinku boli následne pevne držané, musia sa na konci zhutniť. Na tento účel je najvhodnejší štrk. Toto je rozptýlené po celej oblasti a potom zametané metlou do kĺbov. Nakoniec pridajte vodu a nechajte ju zaliať.