Nápady a inšpirácia

Výsadba a starostlivosť o šťavu - takto sa to robí


Šťaveľ sa vyskytuje hlavne na lúkach. Ale v poslednej dobe stále rastie na záhrade. Niet divu, pretože to nie je nijak zvlášť ťažké.

šťaveľa

Sorrel je rastlina, ktorá sa v nemeckých záhradách zriedka vyskytuje. V neposlednom rade preto, že mnohí to vidia ako burinu. V poslednej dobe však stále viac a viac záhradkárov, ktorí sa venujú koníčkom, objavili túto pikantnú bylinu pre seba a pestovali ju v domácej záhrade. Niet divu, že rastlina, ktorá je známa aj ako záhradný alebo lúkový šťuka, je nielen trvalka, ale tiež dodáva mnohým šalátom a polievkam pikantnú, mierne kyslú vôňu s jej listami.

Šťaveľ nie je burina v žiadnom prípade, ale skôr chutná zelenina. Vo Francúzsku a Belgicku je krémová polievka napr. skutočný hit. Takže v budúcnosti ho nelikvidujte iba na komposte, ale pestujte ho ako skutočnú zeleninu. Budete ohromení vynikajúcimi jedlami, ktoré sa dajú vykúzliť. Tip na čítanie: použite burinu - takto môžete Giersch & Co. stále používať rozumne.

Výsev šťave

❖ Miesto:

Na trhu nájdete rôzne druhy šťavy, ktoré sú vhodné na pestovanie na záhrade. Líšia sa nielen vizuálne, ale aj chuťou. Ak ponúkate všetky tieto odrody ideálne miesto a najlepšiu starostlivosť, šťuka nielen dorastie do 100 cm, ale získa aj svieže, svetlozelené listy a veľkú vôňu.

Aby ste to dosiahli, musíte vedieť, že šťaveľ uprednostňuje hlbokú a stredne ťažkú ​​pôdu s pH nižším ako 6 (tip na čítanie: zmerajte pH pôdy - takto sa to robí). Poloha môže byť na úplnom slnku alebo v čiastočnom tieni, pretože šťaveľ sa dobre vyrovná s oboma. Listy rastliny však zostávajú jemné v čiastočnom tieni dlhšie.

❖ Výsev:

Najlepšie je vždy začať siatie semien koncom marca. Potom môžete zberať od júna do septembra. Je však možné zasiať aj v auguste. Potom budete musieť čakať do budúceho roka na úrodu.

Dôležité:

Zberajte vždy iba čerstvé listy. Listy srdca by ste však mali nechať, aby sa mohli pripojiť nové listy.

❖ Ako pestovať:

Usporiadanie v radoch je ideálne na kultiváciu. Najlepšie je zvoliť vzdialenosť 30 až 40 cm medzi jednotlivými radmi a rozprestrieť asi 50 zŕn na lineárny meter. Potom zrnká zatlačte do zeme asi pol centimetra hlboko.

V závislosti od počasia trvá klíčenie jeden až tri týždne. Keď sadenice položia prvé listy, môžete ich oddeliť v radoch.

Starostlivosť o šťave

➤ Odstráňte kvetinové výhonky:

V podstate sa šťuka veľmi ľahko ošetruje. Je však vhodné pravidelne odstraňovať výhonky kvetov, aby sa stimulovala tvorba listov a rast. Rastú iba rastliny zbytočne silu.

➤ Zalievanie / hnojenie:

Dbajte na to, aby ste vždy udržiavali pôdu príjemnú a rovnomerne vlhkú. Odporúča sa aj dodávka humusu. Dodatočné nanášanie hnojiva zvyčajne nie je potrebné, pretože šťaveľ nie je ťažkým krmivom. Ak však chcete dosiahnuť zvlášť bohatú úrodu, musíte dať rastlinnému dusíku jedenkrát mesačne.

➤ Choroby a škodcovia:

Šťava nie je tak náchylná na choroby a škodcov. Občas ho môže obťažovať iba listový chrobák. Je to však zriedka.