Ponúk

Fajčenie cesnaku sami - 2 jednoduché spôsoby prezentácie

Fajčenie cesnaku sami - 2 jednoduché spôsoby prezentácieWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Je to tradícia vo Francúzsku, ale pre nás je to dosť neznáme - a údený cesnak chutí tak dobre. A samotné fajčenie nie je ani ťažké.

údený cesnak

Cesnak sa dá pripraviť rôznymi spôsobmi a použiť v kuchyni. Mnoho hobby kuchárov by malo byť oboznámených s tým, že môžete fajčiť aj cesnak. V Nemecku je toho v skutočnosti málo známe. Tradícia pochádza z Francúzska. Cesnak sa tu fajčil už asi 2000 rokov. Špecialitou je napríklad údený cesnak z francúzskeho mesta Arleux, ktorý s trochou šťastia nájdete v niektorých obchodoch dokonca aj v Nemecku.

Ale nemusíte hľadať. Cesnak môžete ľahko fajčiť aj sami. Na to nepotrebujete ani fajčiara.

Myšlienka fajčenia cesnaku

Každý vie, že čerstvý cesnak je nielen mimoriadne aromatický a dáva veľa jedlám správnu chuť, ale že má aj veľa pozitívnych účinkov na zdravie. Ak ho však skladujete nesprávne alebo príliš dlho, nielenže začína klíčiť, stráca tiež stále viac cenné prísady a vytvára trochu horkú chuť (tip na čítanie: cesnak skladujte - dlhšie zostane čerstvý).

Ak však hľuzy fajčíte studeným alebo horúcim cesnakom, cesnak nielen zostane čerstvý dlhšie, môžete ho tiež použiť na konzerváciu prísad. Cesnak ďalej nemôže klíčiť a meniť svoju chuť. Údený cesnak môžete skladovať až 12 mesiacov! často aj dlhšie.

Takto francúzsky dym cesnak

Obyvatelia Arleuxu vo Francúzsku zbierajú cesnak a viažu ho do vrkočov. Potom je údené za rašelinu niekoľko týždňov. Takto získa cesnak jedinečnú chuť. Týmto spôsobom si zachováva svoju farbu.

Najskôr to všetko znie trochu komplikovane, takže otázka, či cesnak môžete fajčiť sami, je opodstatnená. To samozrejme môžete urobiť. S ohľadom na životné prostredie by ste radšej nemali fajčiť rašelinou.

Takto môžete fajčiť cesnak

Namiesto rašeliny je najlepšie používať údenú múku zo špecializovaných obchodov. Existuje mnoho rôznych odrôd, ktoré môžu dať cesnaku inú príchuť. Tak neváhajte a vyskúšajte niekoľko, aby ste našli svojho obľúbeného. Cesnak sa dá fajčiť dvoma spôsobmi.

➯ Variant 1 - fajčiť cesnak v fajčiari / krbe:

Cesnak môžete fajčiť v krbe alebo v špeciálnom fajčiari. Fajčenie za tepla potom trvá asi 30 minút. Potom varený cesnak už nie je klíčivý. Po úplnom vychladnutí ho môžete uložiť alebo priamo spracovať. Na druhej strane studené fajčenie trvá asi dve až tri hodiny.

➯ Variant 2 - cesnak v kastrole:

Ak nemáte fajčiara, nemusíte sa obávať bez údeného cesnaku. Na fajčenie môžete použiť aj panvicu s vložkou parníka. Všetko, čo potrebujete, je hliníková fólia a dymová múka.

Vložte cesnak do vložky, zapnite kachle a hrniec uzavrite vekom, len čo múka začne fajčiť. Potom cesnak fajčte na miernom ohni 30 minút. Pozor: Ak cesnak fajčíte príliš dlho, má horkú chuť.