Dom a záhrada

Vytvorte si bylinkový likér sami - je to také ľahké

Vytvorte si bylinkový likér sami - je to také ľahkéWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Po slávnostnej nedeľnej pečeni by sa spravidla nemalo stratiť jedna vec: zažívací bylinný likér. S týmto receptom si môžete ľahko urobiť sami.

bylinný likér

Bylinný likér sa často po konzumácii opije, aby stimuloval trávenie a pôsobil proti pocitu plnosti. Aby to fungovalo, nemusí to byť ani drahý pokles z obchodu. Jednoduchý domáci bylinkový likér robí to isté. Skvelá vec: ak si vyrobíte bylinný likér sami, môžete si ho pripraviť podľa svojho vkusu. A tiež: bylinný likér je skvelý domáci darček zo záhrady.

Potrebujete:

❖ Alkohol:

Ak si chcete vyrobiť bylinkový likér sami, potrebujete samozrejme alkoholický základ. Môže to byť napríklad vodka alebo zrno.

❖ bylinky:

Musíte sa tiež rozhodnúť, ktoré bylinky pridáte do likéru neskôr. Bylinky si môžete zostaviť podľa vlastného vkusu. Každá bylina by mala byť dva gramy - buď sušená alebo čerstvá. Ideálne bylinky pre likéry sú rozmarín, šalvia, oregano, mäta, tymián, bazalka a harmanček.

❖ Candis & Organic Lemon:

Okrem toho je potrebných 800 gramov cukru. Najlepšie je tu použiť cukrovinky. Ak chcete, môžete túto chuť zaokrúhliť citrónovou kôrou neskôr. Potom potrebujete neprejdený organický citrón.

❖ fľaša z tmavého skla:

Bylinkový likér musíte vždy plniť do fľaše z tmavého skla, aby svetlo a jeho zložky neboli negatívne ovplyvňované.

Ako si vyrobiť bylinkový likér sami

➥ Krok 1:

Naplňte liter alkoholu do nádoby, ktorú môžete neskôr utesniť. Potom nalejte cukor. Potom pridajte umyté a nasekané bylinky. Nemusíte vážiť tieto dva gramy - môžete si vziať aj polievkovú lyžicu. Nakoniec pridajte nastrúhanú citrónovú šupku.

2 Krok 2:

Keď dáte dohromady všetky ingrediencie, všetko, čo musíte urobiť, je dôkladne uzavrieť nádobu a nechať zmes namočiť na teplom mieste asi štyri až šesť týždňov. Počas tejto doby je dôležité, aby ste zmes dôkladne premiešali každý deň alebo dôkladne pretrepali nádobu.

3 Krok 3:

Po štyroch až šiestich týždňoch stačí naliať tekutinu cez jemné sito a potom naliať hotový bylinný likér do fľaše z tmavého skla. Na vylepšenie môžete pridať badyánu, nové korenie, med alebo sirup z agáve.

Mimochodom: Pretože obsah alkoholu v bylinnom likéri je veľmi vysoký, môžete ho bez problémov skladovať niekoľko rokov.