Výzdoba

Bylinná limonáda: 2 recepty na to, aby ste sa prezentovali sami

Bylinná limonáda: 2 recepty na to, aby ste sa prezentovali sami


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak máte smäd v teplých letných dňoch, choďte na záhradu a vytrhnite pár bylín. Povieme vám, ako môžete vykúzliť osviežujúcu bylinkovú limonádu.

domáca bylinná limonáda

Limonáda je nápoj, ktorý je u detí veľmi obľúbený predovšetkým kvôli jeho sladkej chuti. Ale príliš veľa cukru nie je dobré pre telo a najmä nie pre zuby. Mali by ste preto poznať jednu vec: chuť detí sa formuje už v detstve. Počas tohto obdobia môžete stále kontrolovať, či vaše dieťa bude neskôr uprednostňovať veľmi sladké jedlá a nápoje. Preto môžete zabrániť dieťaťu s nadváhou.

To samozrejme neznamená, že deti by nemali mať žiadne sladké nápoje. Ale namiesto toho, aby ste si kúpili limonádu s množstvom cukru v obchode, mali by ste radšej urobiť limonádu sami. Tu môžete konečne určiť, koľko cukru sa pridá. Je to obzvlášť chutné napr. Bylinné limonády. Nie je to príliš sladké, ľahké na prípravu a tiež veľmi chutné.

Mali by ste určite vyskúšať tieto recepty

❖ Recept č. 1

Potrebujete:

Na výrobu tejto limonády potrebujete vodu aj sladenú príchuť. Napríklad ovocná šťava. Potrebujete samozrejme aj bylinky. Na prípravu limonády môžete v zásade použiť všetko, čo si viete predstaviť v sladkej verzii. Typickými bylinkami pre limonádu sú napríklad lesné plody, balzam na citróny alebo Gundermann, ktoré rastú ako buriny v mnohých záhradách.

Ako pripraviť limonádu:

Byliny dôkladne umyte a osušte. Potom ju prevráťte pomocou valčeka, aby sa arómy lepšie uvoľňovali. Pripravené bylinky potom vložte do fľaše a naplňte ich napr. s litrom jablkovej šťavy. Na jej doplnenie môžete pridať niekoľko pomlčiek citrónovej šťavy a trochu citrónovej kôry.

Ak si chcete užiť bylinkovú limonádu, dajte ju čiastočne cez sito do pohára a potom ju naplňte minerálnou vodou. Takže máte úplne prírodnú bylinkovú limonádu.

❖ Recept č. 2

Potrebujete:

Obzvlášť sofistikovaným variantom je zmes desiatich častí bazalky, mäty, meduňky a citrónového tymiánu. Potom sú tu dve časti šalvie a rozmarínu a niekoľko rozdrvených bobúľ borievky.

Ako pripraviť limonádu:

Nalejte ingrediencie litrom jablkovej šťavy a pridajte trochu cukru a citrónovej šťavy podľa vašej chuti. Túto zmes nechajte variť a bylinky nechajte v tekutine asi 30 minút vniknúť. Po namáhaní naplňte varnú nádobu do fliaš. To je základ lahodnej limonády. Potom musíte iba naplniť základnú zmes rovnakým množstvom minerálnej vody.

Neváhajte a trochu experimentujte

Byliny jasne tvoria základ bylinkovej limonády. Ale môžete trochu experimentovať aj s inými zložkami. K dispozícii sú napríklad muškátový oriešok, vanilka, škorica, pomarančový džús, koriander, citrónová tráva alebo karamel. Namiesto cukru môžete na sladenie limonády použiť med alebo sirup. Vložte pohár bylinného likéru, pár kockov ľadu a slamku do pohára av lete ste vykouzli osviežujúci kokteil.