Starostlivosť

Opravte žľab sami - boli predložené 3 možnosti


Sneh, ľad a krupobitie vždy nechávajú na dome jasné stopy. Okrem iného na žľabe. Tieto možnosti však ukazujú, ako ich môžete rýchlo vrátiť späť.

Muž opravuje odkvap

Žľab je neustále vystavený rôznym poveternostným podmienkam. Bez ohľadu na to, či sa jedná o odkvapové žľaby vyrobené z kovu alebo plastu, v zime ich vždy silno ovplyvňuje mráz. Ak to má za následok poškodenie, musí sa to napraviť čo najrýchlejšie, pretože dažďová voda odteká cez netesnosti, čo zase po čase zničí fasádu vášho domu. (Tip na čítanie: Zozbierajte dažďovú vodu a použite ju ako zavlažovacia voda - uvedené sú 3 možnosti)

Teraz sa nemusíte báť vysokých nákladov na opravu, pretože nie je potrebné nechať prácu vykonávať remeselníkom. Koniec koncov, vykonávanie drobných opráv nie je príliš zložité, a preto to môžete urobiť sami. To vám ušetrí veľa peňazí. Môžete tiež kúpiť celú škálu náradia od špecializovaných predajcov na utesnenie trhlín a dier v žľabe. Iba ak sa majú žľaby z kovu permanentne opravovať spájkovaním, mali by ste to nechať vykonať odborníkom, pretože existuje vysoké riziko požiaru.

Takže môžete opraviť svoj žľab sami

➤ Variant 1 - Utesnite menšie poškodenie silikónom:

Ak dôjde k malému poškodeniu odkvapov, na opravu môžete použiť silikón. Potrebujete silikón, ktorý neobsahuje rozpúšťadlá. Na vytlačenie silikónu z náplne budete potrebovať aj vhodnú injekčnú striekačku. To všetko môžete získať za pár eur v akomkoľvek železiarstve.

➥ Ako na to:

Pred nanesením silikónu musíte poškodené miesta vyčistiť a nechať ich úplne vyschnúť, aby silikón optimálne priľnul. Potom pomocou striekačky naneste silikón na trhliny a diery a roztiahnite ho prstom. Zvlhčite to vopred mydlovou vodou. Je dôležité, aby ste hmotu úplne vyhladili, aby sa v žľabe nenachádzali žiadne väčšie prekážky.

➤ Variant 2 - opravte žľab špeciálnymi tesniacimi hmotami:

V obchode (napr. Tu) si môžete nielen kúpiť silikón, ale aj rôzne tmely, ktoré majú viskóznu konzistenciu na opravu plastových, hliníkových, zinkových a medených žliabkov. Tieto produkty sú vhodné napr. na opravy dier s priemerom do 10 mm. Pri používaní je však dôležité, aby ste prácu vykonávali iba za suchého počasia.

➥ Ako na to:

Pred ošetrením tmelom musíte tiež vyčistiť príslušné plochy žlabu a potom ho nechať dobre vyschnúť. Podľa pokynov výrobcu rozložte hmotu špachtľou alebo kefou. Tesniaci tmel je potom v priebehu niekoľkých hodín úplne vytvrdený.

➤ Variant 3 - opravte väčšie trhliny tesniacimi páskami:

Niekedy to nie je minimálne poškodenie, ktoré môže byť odstránené silikónom alebo tmelom. V tomto prípade je najlepšie použiť špeciálne tesniace pásky, ktoré sú k dispozícii v železiarňach alebo napr. sú k dispozícii aj na webe Amazon. Pásky sú vyrobené z hliníka a sú tiež potiahnuté bitúmenom. Na uľahčenie ich pripevnenia majú na jednej strane špeciálne lepidlo.

➥ Ako na to:

Takéto tesniace pásky môžete použiť na prácu na odkvapoch z kovu a plastu. Aby ste to dosiahli, očistite odkvap od vonkajšej strany, kde vykazuje známky poškodenia. Iba tak môže lepidlo optimálne priľnúť. Potom môžete pásku jednoducho pripojiť k odkvapu. Okamžite sa potom spoľahlivo utesní.