Ponúk

Skladujte liči správne - exotické ovocie tak zostane čerstvé


Takmer nikto ich v minulosti nepoznal, ale dnes sú populárnejšie ako kedykoľvek predtým - ak však chcete, aby čerstvé liči nekazili rýchlo, musíte ich pri ukladaní zohľadniť niekoľko vecí.

liči

Ak viete iba konzervované liči a nikdy ste neskúšali čerstvé exempláre, neviete, ako dobre môžu biele ovocie z Číny ochutnať. Nakoniec sa čerstvé liči výrazne líšia od konzervovaného ovocia. Chutia sladko a kyslo súčasne a so svojou ľahkou muškátovou poznámkou idú dokonale s exotickými ovocnými šalátmi. Takže nabudúce si kúpite čerstvé liči. Ovocie nemusíte dlho hľadať, pretože čerstvé liči sú teraz k dispozícii po celý rok v mnohých supermarketoch a obchodoch s ovocím.

Ak už máte exotické ovocie doma, ale ešte nemáte preň skutočnú chuť k jedlu, venujte počas skladovania pozornosť nasledujúcim bodom, aby netrpeli chuť a kvalita liči. Ovocie je napokon relatívne citlivé, a preto trpí nesprávnym skladovaním.

Ako správne uchovávať liči

Rovnako ako u mnohých druhov ovocia by sa liči mali spracovávať alebo konzumovať čo najskôr po zakúpení. Ak to nie je možné, zvážte tieto body:

➤ kupujte iba vyzreté liči:

Liči ne dozrievajú. Pri nákupe sa preto vždy uistite, že kupujete iba zrelé ovocie. Môžete to spoznať pomocou pevného ružovo-červenkastého obalu. Nezrelé liči sú zelenkavé, prezreté nahnedlé. Preto je najlepšie držať ich pred nimi. Nezabudnite: čím ľahšia je pokožka, tým čerstvejšie je liči.

➤ Skladovanie pri izbovej teplote:

Pretože liči majú iba tenkú škrupinu, majú tendenciu vysychať. Mali by ste ich preto uchovávať maximálne jeden týždeň. Teplota je však veľmi dôležitá. Napríklad chuť je najlepšie pri izbovej teplote.

➤ Skladovanie v chladničke:

Liči môžete dokonca uchovávať v chladničke trochu dlhšie ako týždeň, ale potom musíte akceptovať výrazné zníženie chuti. Dajte ovocie do plastovej krabičky alebo vrecka a vložte ich do chladničky, ale zostanú čerstvé asi dva týždne.

Mimochodom:

Ak máte dlhoročnú trpezlivosť, môžete si pestovať liči sami aj zo semien ovocia. Samotné to nie je také ťažké. Potrebujete iba veľa trpezlivosti. Odporúčané čítanie: Chov liči - ako to funguje.