Tipy a triky

Kokosová dlaň dostane hnedé listy - tipy na ošetrenie a ošetrenie


Vyzerajú krásne, ale väčšina z nich nemá šťastie so svojimi kokosovými palmami. Problém: Ak starostlivosť a umiestnenie nie sú správne, rýchlo získajú hnedé listy.

kokos

Kokosové palmy sú zo svojej podstaty dosť robustné. Ale väčšina z tých, ktorí prinesú kokosovú dlaň do domu ako črepníková rastlina, jednoducho s tým nemá šťastie. Niektorí sa sťažujú na roztoče pavúčie, iní na to, že palmové listy zhnednú. Obe udalosti, ktoré skoro všetci pozorovali na svojom kokosovom palme. Dôvod týchto dvoch problémov je však veľmi jednoducho vysvetlený.

Príčina hnedých listov

Vždy sa môže stať, že na kokosovej palme sa vytvoria špičky hnedých listov, ktoré sa pomaly, ale určite rozprestierajú po celom lístku. Dôvodom je zvyčajne príliš suchý vzduch. Okrem toho kúpený a poháňaný kokos často nerastie v miestnosti, pretože nie je dostatočne jasný, vlhký a teplý.

Ak je teraz vzduch v miestnosti veľmi suchý, listy väčšinou nezhnednú. Na dlaň sa často šíria aj pavúky, čo je dôvod, prečo je vhodné skontrolovať kokosovú dlaň každú chvíľu a skontrolovať výskyt škodlivých organizmov. Takže kokosové palmy potrebujú veľkú starostlivosť.

Môžete to urobiť

➤ Tip 1 - Nastavte teplotu:

Aby ste zabránili pestovaniu hnedých listov v kokosovom strome a aby ste si mohli užívať krásny rast, musíte zaistiť, aby sa rastlina po celý rok udržiavala na príjemnom teplom mieste. Dokonca aj v chladnom období by v dôsledku palmy nemali prevládajúce teploty klesnúť pod 18 stupňov.

➤ Tip 2 - Zvýšenie vlhkosti:

Okrem toho musí byť vlhkosť vzduchu veľmi vysoká. Vyžaduje sa tu asi 70 až 80 percent. To znamená, že kokosovú dlaň musíte striekať každý deň, aby nedošlo k žiadnym špičkám hnedých listov.

➤ Tip 3 - nalejte správne:

Rastlina hojne zalievajte od mája do septembra. Nesmiete ich však utopiť, inak listy tiež odumrú. Potom od októbra opäť zalievajte.

➤ Tip 4 - hnojte kokosovú dlaň:

Kokosovú dlaň hnojte na jar av lete približne každých 14 dní pomocou vhodného tekutého hnojiva (najlepšie zeleného rastlinného hnojiva).

➤ Tip 5 - Prestavujte zariadenie každé 2 roky:

Odporúča sa tiež presádzať rastliny každé dva roky. Upozorňujeme, že polovica matice musí vyzerať zo zeme, aby korene v kvetináči mali dostatok miesta.