Sadenice

Lúpavé papriky - prezentované 4 jednoduché spôsoby


Aj keď sú papriky také zdravé a chutné, sťahovanie z kože je veľmi ťažké. Ak však tieto 4 možnosti poznáte, nemáte problém.

Papriky z rúry

Papriky sú skutočnou všestrannou kuchyňou, pretože sa dajú pripraviť rôznymi spôsobmi. Môžu napr. variť, grilovať, nakladať, sušiť, spracovať na polievku, pyré a ešte oveľa viac. Skvelé, ale bohužiaľ veľa receptov umožňuje olúpanie papriky. To však nie je ľahké vzhľadom na ich veľmi hladkú, pevnú pokožku, ktorú je zvyčajne ťažké oddeliť od buničiny. Ale s pomocou niekoľkých trikov je možné ľahko ochutnať chutnú zeleninu. Existujú dokonca rôzne metódy.

Lúpanie papriky je také ľahké

❖ Možnosť 1 - variť papriku:

Jednou z najbežnejších techník je sťahovanie pokožky pomocou vriacej vody. K tomu potrebujete požadované množstvo papriky, kanvice, hrnca a malého ostrého noža. Keď budete mať všetko, čo potrebujete, postupujte takto:

  1. Do varnej kanvice priveďte vodu.
  2. Medzitým sa paprika rozštiepi a odstráni sa jadro jadra.
  3. Potom vložte kvitnuté struky do hrnca, nalejte na ne vriacu vodu a nechajte ich krátko ponoriť.
  4. Potom nalejte studenú vodu.
  5. Potom môžete kúsky pokoviť malým nožom.

❖ Variant 2 - Papriky na pečenie v peci:

Ak chcete pripraviť zeleninové jedlá, predjedlá alebo šaláty, v ktorých by paprika mala priniesť lahodnú praženú arómu, je lepšie, ak papriku olúpate v rúre. Je to tiež ľahké. Len to takto:

  1. Predhrejte rúru. Medzitým môžete papriku umyť a vysušiť.
  2. Potom štvrtiny struky, kefou s olivovým olejom a položte na plech.
  3. Teraz pečte zeleninu na najvyššej úrovni v rúre alebo pod grilom, až kým koža papriky nestmavne.
  4. Potom vyberte z rúry a odlupujte kožu malým nožom.

❖ Variant 3 - Papriky pokožky v mikrovlnnej rúre:

Ako alternatívu k rúre môžete paprikám obaliť v mikrovlnnej rúre. Jednoducho zabaľte struky do pekáča a zahrievajte ich na najvyššiu úroveň päť až sedem minút. Miska sa potom dá ľahko odstrániť nožom.

❖ Variant 4 - Papriky šupky so šupkou:

Ak napríklad potrebujete zeleninu na dipy, šaláty alebo surové jedlo, potom je možné šupky tiež získať pomocou škrabky. Koniec koncov, papriky by tu mali zostať čerstvé a chrumkavé. Nie je to také ľahké vyšľahať korenie šupkou, ale funguje to. Po odlúpnutí stačí odstrániť jadro a nakrájať zeleninu na kúsky alebo prúžky podľa potreby.