Ponúk

Skladujte červenú repu - ako to urobiť správne

Skladujte červenú repu - ako to urobiť správne


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Nemusíte pripravovať čerstvú červenú repu. Môžete ich bez problémov uložiť a neskôr ich spracovať. Pri ukladaní je však potrebné zvážiť niekoľko vecí.

repa

Ak máte vlastnú záhradu, mali by ste zeleninu citlivú na mraz pozbierať hneď, ako sa očakávajú prvé teploty mrazu. Musíte sa však ubezpečiť, že ste hľuzy nepoškodili, inak ich šťava vytečie a hľuzy môžu „krvácať“. Skladovanie by potom bolo veľmi ťažké. V tomto prípade musia byť hľuzy skutočne pripravené okamžite. Ak dávate pozor, aby ste hľuzy nepoškodili počas zberu, skladovanie cvikly je hračka. Tip na čítanie: pestovanie červenej repy - takto sa to robí.

Ako správne zberať repu

Najlepšie je vždy zbierať červenú repu pomocou vykopávacej vidlice. Hľuzy zdvihnite a uchopte základňu listu, aby ste ich mohli jemne vytiahnuť. Potom listy vypnite. Chutná zelenina je teraz pripravená na uskladnenie.

Ako správne uchovávať cviklu

Be Cviklu uložte do chladničky:

Červená repa sa môže bezpečne uchovávať v chladničke dva až tri týždne. Hľuzy však musíte najskôr zabaliť do novín, aby sa zabránilo vyschnutiu.

Be Cviklu uložte do pivnice:

Ak si chcete zeleninu ponechať dlhšiu dobu, vyrazte drevenú škatuľu plastovým obalom a naplňte ju do polovice dobre navlhčeným pieskom. Potom do nej vložte cviklu. Potom škatuľu úplne vyplňte pieskom. Týmto spôsobom môžete teraz chutnú zeleninu skladovať až päť mesiacov. Najlepší spôsob, ako to urobiť, je postaviť drevenú krabicu s červenou repou v chladnej pivnici. Všeobecným pravidlom je: čím vyššia je vlhkosť vzduchu, tým lepšie pre zeleninu, pretože nestratí toľko vody.