Záhradné tipy

Vynásobte kannu zo semien - vysvetlite krok za krokom

Vynásobte kannu zo semien - vysvetlite krok za krokom


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

U niektorých druhov je možné pestovať alebo rozmnožovať kanóny zo semien, ale je to trochu zložité. Vyžaduje si to však len malú zručnosť a trpezlivosť.

hena

Pestovanie kanónov zo semien nie je také ľahké. Ale ak si trúfate a dokážete to, môžete sa potľapkať po ramene a byť na seba hrdí. Nie je to vysoké umenie, ale nie je to také ľahké. A nie je ich veľa, ktorí sa obťažujú. Väčšina z nich radšej pestuje svoje kanóny z hľúz, pretože je ľahké a rýchle ich vyrobiť.

Tento druh rozmnožovania je určite užitočný, ak chcete pestovať nové odrody. Než budete môcť umiestniť perličky do malých kvetináčov, musíte urobiť nejaké prípravné práce. Pri siatí alebo pestovaní jednoducho postupujte podľa pokynov uvedených nižšie.

Takto môžete znásobiť kanóny zo semien

Najlepší čas na siatie: od januára do polovice februára

➤ Krok 1:

Samotná srsť semien je veľmi tvrdá, čo znamená, že semená dlho klíčia. Z tohto dôvodu sa odporúča semená opatrne pomelieť. Toto urýchli klíčenie a mladé rastliny je možné umiestniť vonku v tom istom roku.

Pri brúsení musíte čiernu vrstvu semien odstrániť tak ďaleko, aby bola viditeľná biela vnútorná vrstva. Za žiadnych okolností však nesmiete vajíčko poškodiť. Napríklad na brúsenie je vhodný pilník alebo brúsny papier. Môže pomôcť opraviť semená, pretože tu je potrebný určitý tlak. Ihlové kliešte môžu byť veľmi užitočné.

➤ Krok 2:

Po rozomletí vložte semená, aby napučali v miske s vodou. Teraz tam zostávajú dva dni.

➤ Krok 3:

Teraz môžete semená vložiť do kvetináčov s kvetmi alebo do pôdy. Potom ich buď vložte do skleníka v miestnosti, alebo ich nasaďte plastovými vreckami. Týmto spôsobom chránite semená pred vyschnutím.

Dôležité:

Cannas preferuje teplý substrát, preto sa odporúča umiestnenie nad ohrievačom alebo na vykurovacej podložke. Musíte sa tiež uistiť, že podklad je vždy vlhký a uvoľnený. Okrem toho nesmie dôjsť k zamrznutiu.

➤ Krok 4:

Po vyklíčení môžete kryt odstrániť a pokračovať v pestovaní kvetináčov na parapete. Akonáhle korene rastliny dorastú zo spodnej časti nádoby, môžete ju presunúť do črepníka až do dvoch väčších veľkostí.

➤ Krok 5:

Potom počkajte, kým sa neskončia posledné mrazy, pretože potom môžete dať mladé rastliny vonku. Keďže však radi opaľujú, odporúča sa umiestniť Cannu do tieňa. Prípadne môžete rastliny prikryť záhradným rúnom na niekoľko dní. Tip na čítanie: Rastliny a starostlivosť o kannu - takto sa to robí.