Výzdoba

Lúpací zázvor - prezentované 3 jednoduché metódy


Ďumbier chutí skvele, je zdravý a mnohým pokrmom dodáva veľa chuti. Jediným problémom je to, že nie je ľahké lúpať. Avšak s týmito 3 metódami.

Muž šupky zázvor

Ginger sa teší rastúcej popularite už niekoľko rokov. Hľuza s pikantne sladkou arómou sa už nepoužíva iba v mnohých ázijských jedlách - používa sa tiež na čaje, koktaily a ako špeciálna píšťalka v niektorých zákuskoch. Väčšina padá späť na zázvorový prášok alebo sušený zázvor. Mnohí však dávajú prednosť čerstvej chuti a usilovne pracujú na olúpaní zázvoru. Kôru môžete nechať na hľúzach s čerstvým organickým zázvorom, ale so zázvorom z konvenčného pestovania, a najmä ak je hľuza trochu staršia, nedá sa vyhnúť odlupovaniu. Pomocou nasledujúcich metód je peeling rýchly a ľahký, takže zázvor môžete spracovať bez únavného postupu.

Takto môžete odlupovať zázvor

❖ Metóda č. 1 - klasický variant s nožom:

Mnoho kuchárov používa kuchynský nôž na odlupovanie zázvoru. Výhodou tejto metódy je, že pri odlupovaní môžete odstrániť drevené škvrny a jazvy. Nevýhodou tohto postupu je však to, že škrupinu neodrežete nielen nožom, ale aj veľa mäsa a vytvoríte toľko odpadu, koľko by ste mohli skutočne použiť.

Náš tip: Iba kuchári, ktorí používajú šupku a mali by ovládať šúpanie nožom, by sa mali šúpať iba nožom. Inak môže dôjsť k tomu, že po odlúpnutí zostáva len malý kúsok hustej zázvorovej žiarovky.

❖ Metóda č. 2 - praktický variant so šúpačkou:

Ak pri lúpaní uprednostňujete staré dobré šupky, môžete ich použiť aj na zázvor. Jednoducho olúpajte zázvor ako mrkva alebo zemiak. Výhodou šupky je to, že šupku skutočne iba odstránite a väčšina zázvoru je zachovaná. Malá nevýhoda je v tom, že nanešťastie nemôžete odstrániť škrabance pomocou škrabky, a preto musíte prepracovať nožom.

❖ Metóda č. 3 - jednoduchý variant so lyžičkou:

Ak chcete zapôsobiť na divákov pri lúpaní zázvorovej žiarovky, môžete použiť tretiu metódu, ktorá funguje prekvapivo dobre. Jednoducho použite lyžičku. Vezmite lyžicu misky, horný koniec, ktorým absorbujete tekutiny, medzi palec a ukazovák a potom zoškrabte misku zázvoru s miernym tlakom. Týmto spôsobom sa škrupina rýchlo odlupuje - a iba škrupina. Zázvor je takmer úplne zachovaný.