Starostlivosť

Cvičte vo vlastnej záhrade - 4 tipy, ktoré sú vždy zábavné

Cvičte vo vlastnej záhrade - 4 tipy, ktoré sú vždy zábavnéWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Môžete si ušetriť drahé návštevy telocvične. Na záhrade môžete zostať fit s lacnejšími pomôckami vrátane zábavy.

Prišiel si neskoro z práce a posadil si sa na gauč. Len veľmi málo ľudí sa môže znova postaviť a ísť do posilňovne. Šport však musí byť, ak chcete, aby vaše telo zostalo fit. Letná sezóna je hneď za rohom.

V telocvični nechávaš veľa peňazí. Môžete si ušetriť drahé mesačné sumy, z ktorých niektoré sú z dôvodu lenivosti jednoducho bezplatné. Ak máte záhradu, veľkú alebo malú, môžete ju udržiavať v dobrej kondícii. Niektoré aktivity sa dajú ľahko vykonávať aj s deťmi. Nielenže sa udržujete v kondícii, ale na loď privádzate aj malé tlmiče hluku. Takže rodinná zábava nie je zanedbaná.

Športové aktivity na záhrade - Ako sa udržiavať v dobrej kondícii

➤ Tip 1: švihadlo

Skákadlo je obzvlášť obľúbené u mladých dievčat. Tak prečo nevyťahovať švihadlo ako dospelý? Švihadlo je ideálne na podporu spaľovania tukov. Už desať minút skákania cez švihadlo je približne rovnako účinné ako polhodinová prevádzka. Pri skákaní cez švihadlo sa spotrebuje asi 13 kalórií za minútu. To je 400 kalórií za pol hodiny. Úprimne povedané, predtým, ako sa musím motivovať k joggingu, radšej by som na pol hodiny šlápol do záhrady.

Švihadlá sú k dispozícii za menej ako 10 eur. Lacný šport so zárukou čerstvého vzduchu a skvelým zábavným faktorom. (Video inštrukcia s lanovým skokom)

➤ Tip 2: skoková trampolína

Šport a zábava sa nemusia vzájomne vylučovať. To dokazuje trampolínový skok. Veľa ľudí pri skákaní na trampolíne uvažuje o akrobatických skokoch so spánkom vo vzduchu, možno s profesionálmi. Samotný pohyb nahor a nadol je vhodný pre vaše telo a necháva tuk topiť.

Dôležité pre mnoho žien: sprísňuje telo. Skákaním hore a dole musia svaly pracovať neustále. Zdravotná poisťovňa AOK uvádza, že skákanie na trampolíne má úžasné účinky na organizmus. Hodina na trampolíne môže spáliť 750 kalórií v závislosti od intenzity.

Je dôležité, aby ste začali trénovať pomaly a časom sa zvýšila pracovná záťaž a intenzita. Nepodceňujte skákanie, je to vyčerpávajúce a musíte si na to zvyknúť. (Trampolína v online magazíne Vital)

Trampolíny sú k dispozícii vo všetkých cenových kategóriách a rôznych veľkostiach. Rodiny s deťmi by si mali zvoliť trampolínu s priemerom najmenej 3 metre v závislosti od požadovaného priestoru. Takže mama alebo otec môžu skočiť s dieťaťom súčasne. Existujú však aj menšie zariadenia s priemerom metra za menej ako 50 EUR.

"Dôležité: Venujte pozornosť značke TÜV alebo GS!

➤ Tip 3: gymnastika plávania a aqua

Plávanie je jedným z najpopulárnejších športov vôbec. Nie je divu, zábava, tréning a redukcia stresu sa stretávajú priamo tu. Vďaka ľahkosti, ktorú zažívame vo vode, je kúpanie vhodné pre takmer každého. (Všetky výhody plávania sú jasne ukázané na Techniker Krankenkasse.)

Každý, kto si myslí, že plávanie nie je vyčerpávajúce, je veľmi zlý. Pretože nás väčšina vody nesie, necítime toľko napätia. Môžeme však udržať naše telo v najlepšom stave, najmä pri škrabaní. Vyžaduje sa tu vytrvalosť a sila.

Bazén je nielen ideálny pre deti na behanie a rozstrekovanie, ale aj fitnescentrum. Ak máte vlastnú záhradu s bazénom, nemusíte sa spoliehať na otváracie hodiny bazénov. Takže si môžete ráno dopestovať niekoľko kôl, aby ste si vylepšili svoju kondíciu.

Plavecké kolá nie sú všetko. Aqua fitness a aerobik sú tiež veľmi populárne. (Tu cvičíte, aby ste imitovali)

➤ Tip 4: Zahrajte si bedminton

Hrať bedminton nie je len niečo pre deti. Aj keď sa to často usmieva, badminton (alebo badminton) je namáhavý šport. Tu môžete nielen spáliť veľa kalórií, ale aj veľa zábavy. Všetko, čo potrebujete, je:

  • partner hry
  • 2 rakety a
  • loptu

Je len na vás, či budete hrať so sieťou alebo bez nej. Sieť sa samozrejme stáva vzrušujúcejšou. Tento nákup nestojí ani veľa peňazí. V spoločnosti Captain Racket sú k dispozícii jednoduché kompletné sety (loptičky, rakety, sieťové sety) za menej ako 20 eur.

S určitým tempom hry môžete v bedmintone spáliť až 400 kalórií.

Veľmi pozitívne: badminton je hra pre mladých i starých. Úplne odlišné vekové skupiny môžu ľahko hrať proti sebe alebo proti sebe. Badminton má iba jednu nevýhodu: ak je vonku veľmi veterný, nestojí za to dostať hru von. Dobré pohyby sa tu zriedka vyskytujú.