Tipy a triky

Postavte vyvýšené lôžko z gabiónov - vysvetlené krok za krokom


Pre mnohých je záhradníctvo viac ako len koníček. Záhradníctvo bohužiaľ tiež chodí dozadu. Tu môžu pomôcť zdvižené postele. Najnovší trend: gabion zdvihol postele.

Vyvýšené postele z gabiónov sú veľmi trendy

Tí, ktorí vlastnia záhradu, zvyčajne pestujú aj ovocie, zeleninu a bylinky. To, čo sa v dome zvyklo mať vždy čerstvé jedlo, sa pre mnohých stalo skutočnou vášňou. Zatiaľ čo niektorí stonajú a mrzú, keď musia pripraviť záhradu, iní sú šťastní, keď sa konečne môžu v záhrade opäť vykopať.

Úprimne povedané: niekedy môže byť trochu zložitejšie a zložitejšie upratať záhradu, ale ak ste odmenení čerstvým jedlom a krásnymi rastlinami, práca za to skutočne stojí za to, však? Iba ohýbanie a krčenie sa počas burín, výsadby a zberu sa môže dostať na chrbát a na kolená a pokaziť radosť zo záhradníctva. Tento problém však, samozrejme, existuje. Hovorí sa tomu vyvýšená posteľ.

Čo je to vyvýšená posteľ?

Vyvýšené lôžko je konštrukcia vyrobená z dreva alebo kameňa, podobná kvetináči, ale je oveľa väčšia a iba hore. Tí, ktorí kladú postele tak, už sa nemusia starať o bolesti chrbta a boľavé kolená. Na vyvýšenom lôžku môžete získať niekoľko inšpirácií, napr. dostať sa na Deavita.com. V opačnom prípade sú vyvýšené postele z gabiónov v súčasnosti veľmi trendy. Sú to drôtené koše, ktorých steny sú plné kameňov. Skvelá vec: konštrukcia gabiónovej vyvýšenej postele je detská hra.

Postaviť gabiónovú posteľ je také ľahké

Všetko, čo potrebujete na vybudovanie vyvýšenej postele z gabiónov, je už k dispozícii ako kompletná súprava. Keď som hľadal vhodného poskytovateľa, videl som, že gabióny si môžete kúpiť na Gabiona.de. Tu nájdete vyvýšené postele rôznych rozmerov. A dobrá vec: Tu si tiež môžete pozrieť vhodnú inštruktážnu video, ktorá ukazuje, ako je posteľ s gabiónom správne postavená. V opačnom prípade je všetko vysvetlené krok za krokom písomne.

➥ Krok 1:

Bez ohľadu na to, či si vyberiete okrúhle alebo obdĺžnikové vyvýšené lôžko vyrobené z gabiónov: prvá vec, ktorú musíte urobiť, je vyťažiť základnú plochu pomocou vodítka a kolíkov. Potom z pôdy odstráňte hĺbku asi 10 cm.

Malý tip:

Ak chcete chrániť vyvýšené lôžko pred možnými útokmi mole a voly, je najlepšie rozložiť drôtené pletivo na spodnej časti postele. Tip na čítanie: odháňajte krtek - 3 tipy.

2 Krok 2:

Potom môžete zostaviť drôtené koše alebo rámy. Vždy začnite vnútorným. Zostavenie je tiež veľmi jednoduché. Vezmite dve časti, ktoré patria vedľa seba, a spojte ich pomocou dodávaných špirál. Stačí ich zaskrutkovať v smere hodinových ručičiek na vonkajšie okraje častí mriežky.

3 Krok 3:

Akonáhle je vnútorný kôš zmontovaný, zakryte vnútro (nie spodnú časť!) Flísom a pripevnite ho k hornému okraju pomocou kolíkov na šaty. Potom vložte dodané rozpierky do koša. Jednoducho urobte malé štrbiny v rúne rezacím nožom a vložte dištančné vložky. To dáva vnútornému koši väčšiu stabilitu.

4 Krok 4:

Potom zostavte vonkajší kôš a pomocou dištančných prvkov ho spojte s vnútorným košom. Týmto spôsobom sa udržia koše v neskoršom stave.

5 Krok 5:

To, čo gabionová vyvýšená posteľ stále chýba, sú kamene. Tu sa môžete rozhodnúť, ktorý z nich si vyberiete. Je dôležité iba to, aby kamene neboli príliš malé, inak by spadli cez oko. Čo tak napr. s žulou, čadičom alebo vápencom? Ak máte radi neobvyklé, môžete gabióny naplniť kúskami skla. Sú absolútne stabilné vo farbe (aj v extrémnych poveternostných podmienkach) a robia z vyvýšenej postele skutočný pútač na záhrade. Na Glasbrocken.com môžete získať takéto sklenené kamene, napr. k dispozícii v rôznych odtieňoch modrej a zelenej, jantárovej, čiernej a čírej - av rôznych veľkostiach zŕn.

Malý tip:

Kombinujte sklenené kúsky s LED lampami, váš gabion bude skutočným vrcholom aj v tme.

Ak ste si vybrali kamene alebo rozbité sklo, môžete začať plniť. Vždy zabezpečte, aby medzi kameňmi bolo čo najmenej medzier.

6 Krok 6:

Zvýšené lôžko je teraz takmer hotové. Teraz musíte len vyplniť a zasadiť vnútornú časť. Aby ste to dosiahli, musíte vedieť, že vyvýšené lôžko sa vždy skladá z piatich rôznych vrstiev. Naplňte vrstvu po vrstve nasledovne:

  1. Odpad z dreva (orezávanie kríkov a stromov)
  2. Zelený odpad, listy
  3. hnoj
  4. Zmes pôdy a kompostu
  5. pôda bohatá na živiny

Akonáhle je to hotové, môžete zasadiť svoje vyvýšené lôžko s kvetmi, ovocím a zeleninou alebo bylinkami, ako si budete priať.

Na prečítanie mufle tu nájdete video s pokynmi: