Tipy a triky

Postavte vyvýšené lôžko z gabiónov - vysvetlené krok za krokom

Postavte vyvýšené lôžko z gabiónov - vysvetlené krok za krokom


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pre mnohých je záhradníctvo viac ako len koníček. Záhradníctvo bohužiaľ tiež chodí dozadu. Tu môžu pomôcť zdvižené postele. Najnovší trend: gabion zdvihol postele.

Vyvýšené postele z gabiónov sú veľmi trendy

Tí, ktorí vlastnia záhradu, zvyčajne pestujú aj ovocie, zeleninu a bylinky. To, čo sa v dome zvyklo mať vždy čerstvé jedlo, sa pre mnohých stalo skutočnou vášňou. Zatiaľ čo niektorí stonajú a mrzú, keď musia pripraviť záhradu, iní sú šťastní, keď sa konečne môžu v záhrade opäť vykopať.

Úprimne povedané: niekedy môže byť trochu zložitejšie a zložitejšie upratať záhradu, ale ak ste odmenení čerstvým jedlom a krásnymi rastlinami, práca za to skutočne stojí za to, však? Iba ohýbanie a krčenie sa počas burín, výsadby a zberu sa môže dostať na chrbát a na kolená a pokaziť radosť zo záhradníctva. Tento problém však, samozrejme, existuje. Hovorí sa tomu vyvýšená posteľ.

Čo je to vyvýšená posteľ?

Vyvýšené lôžko je konštrukcia vyrobená z dreva alebo kameňa, podobná kvetináči, ale je oveľa väčšia a iba hore. Tí, ktorí kladú postele tak, už sa nemusia starať o bolesti chrbta a boľavé kolená. Na vyvýšenom lôžku môžete získať niekoľko inšpirácií, napr. dostať sa na Deavita.com. V opačnom prípade sú vyvýšené postele z gabiónov v súčasnosti veľmi trendy. Sú to drôtené koše, ktorých steny sú plné kameňov. Skvelá vec: konštrukcia gabiónovej vyvýšenej postele je detská hra.

Postaviť gabiónovú posteľ je také ľahké

Všetko, čo potrebujete na vybudovanie vyvýšenej postele z gabiónov, je už k dispozícii ako kompletná súprava. Keď som hľadal vhodného poskytovateľa, videl som, že gabióny si môžete kúpiť na Gabiona.de. Tu nájdete vyvýšené postele rôznych rozmerov. A dobrá vec: Tu si tiež môžete pozrieť vhodnú inštruktážnu video, ktorá ukazuje, ako je posteľ s gabiónom správne postavená. V opačnom prípade je všetko vysvetlené krok za krokom písomne.

➥ Krok 1:

Bez ohľadu na to, či si vyberiete okrúhle alebo obdĺžnikové vyvýšené lôžko vyrobené z gabiónov: prvá vec, ktorú musíte urobiť, je vyťažiť základnú plochu pomocou vodítka a kolíkov. Potom z pôdy odstráňte hĺbku asi 10 cm.

Malý tip:

Ak chcete chrániť vyvýšené lôžko pred možnými útokmi mole a voly, je najlepšie rozložiť drôtené pletivo na spodnej časti postele. Tip na čítanie: odháňajte krtek - 3 tipy.

2 Krok 2:

Potom môžete zostaviť drôtené koše alebo rámy. Vždy začnite vnútorným. Zostavenie je tiež veľmi jednoduché. Vezmite dve časti, ktoré patria vedľa seba, a spojte ich pomocou dodávaných špirál. Stačí ich zaskrutkovať v smere hodinových ručičiek na vonkajšie okraje častí mriežky.

3 Krok 3:

Akonáhle je vnútorný kôš zmontovaný, zakryte vnútro (nie spodnú časť!) Flísom a pripevnite ho k hornému okraju pomocou kolíkov na šaty. Potom vložte dodané rozpierky do koša. Jednoducho urobte malé štrbiny v rúne rezacím nožom a vložte dištančné vložky. To dáva vnútornému koši väčšiu stabilitu.

4 Krok 4:

Potom zostavte vonkajší kôš a pomocou dištančných prvkov ho spojte s vnútorným košom. Týmto spôsobom sa udržia koše v neskoršom stave.

5 Krok 5:

To, čo gabionová vyvýšená posteľ stále chýba, sú kamene. Tu sa môžete rozhodnúť, ktorý z nich si vyberiete. Je dôležité iba to, aby kamene neboli príliš malé, inak by spadli cez oko. Čo tak napr. s žulou, čadičom alebo vápencom? Ak máte radi neobvyklé, môžete gabióny naplniť kúskami skla. Sú absolútne stabilné vo farbe (aj v extrémnych poveternostných podmienkach) a robia z vyvýšenej postele skutočný pútač na záhrade. Na Glasbrocken.com môžete získať takéto sklenené kamene, napr. k dispozícii v rôznych odtieňoch modrej a zelenej, jantárovej, čiernej a čírej - av rôznych veľkostiach zŕn.

Malý tip:

Kombinujte sklenené kúsky s LED lampami, váš gabion bude skutočným vrcholom aj v tme.

Ak ste si vybrali kamene alebo rozbité sklo, môžete začať plniť. Vždy zabezpečte, aby medzi kameňmi bolo čo najmenej medzier.

6 Krok 6:

Zvýšené lôžko je teraz takmer hotové. Teraz musíte len vyplniť a zasadiť vnútornú časť. Aby ste to dosiahli, musíte vedieť, že vyvýšené lôžko sa vždy skladá z piatich rôznych vrstiev. Naplňte vrstvu po vrstve nasledovne:

 1. Odpad z dreva (orezávanie kríkov a stromov)
 2. Zelený odpad, listy
 3. hnoj
 4. Zmes pôdy a kompostu
 5. pôda bohatá na živiny

Akonáhle je to hotové, môžete zasadiť svoje vyvýšené lôžko s kvetmi, ovocím a zeleninou alebo bylinkami, ako si budete priať.

Na prečítanie mufle tu nájdete video s pokynmi:Komentáre:

 1. Nigar

  Súhlasíte, toto je pozoruhodný kúsok

 2. Lycomedes

  I am sorry, that has interfered... But this theme is very close to me. I can help with the answer.

 3. Lucero

  Prepáčte, že vás ruším, ale podľa mňa už táto téma nie je aktuálna.

 4. Standish

  is not logical

 5. Tlachinolli

  Veľmi užitočná vec, ďakujem!!

 6. Shaktim

  Myslím, že sa mýli. Navrhujem o tom diskutovať.Napíšte správu