Starostlivosť

Recept na cesnakové maslo: rýchla a ľahká príprava

Recept na cesnakové maslo: rýchla a ľahká príprava


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Čo by nemalo chýbať pri grilovaní? Správne, bylinné maslo! Postupom času sa však môžete dostať cez to. Tu je recept na vynikajúce cesnakové maslo.

Výroba cesnakového masla je tak jednoduchá

Bylinkové maslo je súčasťou grilovania, pretože dodáva steakom a zelenine fantastickú arómu. V neposlednom rade obsahuje cesnak, ktorý obsahuje, vynikajúcu chuť. Ak teda aj tak chcete jesť cesnak, namiesto bylín by ste mali použiť cesnakové maslo. Nielenže chutí úžasne aromaticky, ale tiež si ju môžete pripraviť rýchlo a ľahko s malým úsilím.

Čerstvý cesnak v masle má dokonca niektoré pozitívne účinky na náš organizmus. Cesnak môže napr. podporujú trávenie a posilňujú imunitný systém. Tiež zabraňuje kaleniu tepien. Namiesto bylinky by ste si nabudúce mali pripraviť cesnakové maslo. Tu je jednoduchý základný recept na to. Môžete to, samozrejme, vylepšiť.

Cesnakovým maslom Základný recept

Zloženie:

 • normálne maslo
 • Strúčiky cesnaku podľa chuti
 • soľ
 • korenie
 • Bylinky podľa chuti

Príprava:

➥ Krok 1:

Na prípravu cesnakového masla je potrebné mäkké maslo. Preto maslo z chladničky odstavte skôr, ako sa pripraví, aby mohlo dosiahnuť izbovú teplotu.

2 Krok 2:

Keď maslo dosiahne izbovú teplotu, môže sa ľahko rozdrviť vidličkou. Miesite ich, až kým nedosiahnete hladkú hmotu. Potom maslo ochutíme soľou a korením. Korenie sa musí do masla spracovať rovnomerne, aby niektoré časti masla nechutili príliš slane ako iné.

3 Krok 3:

Teraz olúpajte a nasekajte strúčiky cesnaku. Ak máte cesnakový lis, môžete ho samozrejme použiť. Inak jednoducho nakrájajte cesnak nožom na jemné kocky.

Aby sa cesnak stal pekným a mäkkým, pridajte naň trochu soli a pomocou plochej strany noža premiešajte pastu. Potom zmes premiešajte do masla vidličkou a rovnomerne rozložte.

4 Krok 4:

Ak máte radi čerstvé bylinky, môžete s nimi neskôr pracovať. Všetko záleží na tom, ktoré bylinky sa vám páčia. Chuť obzvlášť chutná napríklad Petržlen, pažítka a tymián.

5 Krok 5:

Keď je cesnakové maslo pripravené, môžete ho aj napriek tomu priviesť do atraktívneho tvaru. Môžete ich napríklad tvarovať do rolky a nakrájať na ne. Alebo môžete na formovanie použiť malé frézy cookie. Vyzerá obzvlášť originálne a chutný.

Tip:
Cesnakové maslo môžete zmraziť aj v malých porciách. Takže ich vždy máte po ruke.Komentáre:

 1. Placido

  Je to pravda! I think this is a great idea. Súhlasím s tebou.

 2. Vir

  I am final, I am sorry, but this answer does not approach me. Who else, what can prompt?

 3. Kovar

  Veľmi užitočná téma

 4. Kwami

  Ospravedlňte za to zasahujem ... Rozumiem tejto otázke. Je možné diskutovať. Napíšte sem alebo v PM.

 5. Bardawulf

  Granted, this sentence is wonderfulNapíšte správu