Výzdoba

Vytvorte si arašidové maslo sami - je ľahké pripraviť nátierku

Vytvorte si arašidové maslo sami - je ľahké pripraviť nátierku


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Arašidové maslo je skutočne chutné - ale bohužiaľ tiež veľmi drahé. Ak dávate prednosť šetreniu peňazí, máme recept na to, ako si sami pripraviť arašidové maslo.

Arašidové maslo je súčasťou amerických raňajok

Najmä v USA je arašidové maslo neoddeliteľnou súčasťou „amerických raňajok“, ktoré často pozostávajú z toastov, palaciniek a vajec. Arašidové maslo však často hrá hlavnú úlohu v mnohých koláčoch a sendvičoch. Niet divu, že arašidové maslo chutí naozaj skvele. Dokonca aj kráľ Rock'n'Roll, Elvis Presley, miloval sendviče s banánmi a arašidovým maslom.

Rozšírenie sa tiež stáva populárnejším v Nemecku. Je to hlavne preto, že nielen dobre chutí na chlieb, ale môže sa v kuchyni používať aj rôznymi spôsobmi. Napríklad, vylepšiť aj ázijské alebo karibské jedlá. Jediný problém: arašidové maslo je v porovnaní s ostatnými nátierkami veľmi drahé. Môžete tiež ušetriť peniaze, pretože arašidové maslo si môžete ľahko vyrobiť sami pomocou niekoľkých prísad.

Potrebujete:

  • 300 g olúpaných a pražených arašidov
  • 2 - 3 polievkové lyžice arašidového alebo slnečnicového oleja
  • 1 štipka soli
  • Sladidlá (napr. Cukor, med alebo agávový sirup)
  • korenie, ako napríklad škorica, chilli, kakao alebo karamelový sirup

Príprava:

➥ Krok 1:

Pečené arašidy so soľou vložte do kuchynského robota a pomaly ich nasekajte. Pridajte olej a nechajte stroj pracovať, kým nebudú orechy alebo krémy hladké a roztierateľné.

2 Krok 2:

Arašidové maslo samotné je teraz pripravené. Môžete ich tiež vylepšiť pomocou niektorých prísad. Napríklad s trochou cukru alebo agávového sirupu a štipkou škorice. Kakao sa však perfektne hodí. Ak chcete dať krému malú papriku, môžete do zmesi pridať aj chilli. Len trochu experimentujte.

3 Krok 3:

Keď je krém hotový, nalejte ho do nádoby so závitom alebo do inej tesne priliehajúcej nádoby. Potom zostane v chladničke asi dva týždne.