Starostlivosť

Vynásobte kannu podľa koreňového delenia


Svieža kanóna na záhrade sa stáva čoraz obľúbenejšou. Rozdelením koreňov začiatkom jari sa môže vynikajúca reprodukcia okrasných rastlín pochádzajúcich z Indie.

Rozdeľte koreň kanabisu na množenie rastlín

Násobenie canna koreňovým delením sa zvyčajne používa najčastejšie, pretože je celkom sľubné.

Keď zima postupne končí a váhavo odovzdáva štafetu na jar, je čas naplánovať a zorganizovať kvitnutie záhrady v lete. V posledných rokoch sa ozdobná canna (indická kvetinová trubica) stala čoraz obľúbenejšou pre hobby záhradkárov.
Môže sa tiež veľmi dobre znásobiť.

Rozdeľte korene na jar

Na jar, keď sú teploty nad bodom mrazu, vytiahnite hľuzy (podzemky) zo svojej tmavej a chladnej zimovnej oblasti. Hľuza je teraz starostlivo nakrájaná na kúsky, z ktorých každý by mal mať jeden až tri púčiky.
Potom kúsky ihneď vložte do hrnca s navlhčenou zeminou. Čerstvé hľuzy by sa ešte nemali napojiť.

Príliš vlhké podmienky spôsobujú hnitie

Pretože na uzloch určených na množenie nie sú korene, tolerujú iba toľko vody, že ich pôda nevyschne. Bez koreňov nie sú schopné absorbovať vodu sami, takže existuje riziko hniloby na mokrom povrchu. Po krátkej predbežnej kultivácii môžu byť hľuzy vysadené.

Rastlina vonku po období mrazu

Po vysadení sa príslušné časti hľuzy canna potom vyvinú v nový závod. Spravidla sa to potom veľmi rýchlo zvyšuje. Mali by ste sa však uistiť, že kantína je umiestnená vonku až po období mrazu. Správna hĺbka výsadby je v hĺbke, ktorá zodpovedá dvojnásobku alebo trojnásobku priemeru príslušnej koreňovej cibule. Vzdialenosť rastlín od seba zvyčajne postačuje na pokrytie polovice rozsahu rastu canna.