Nápady a inšpirácia

Pečená červená repa - ľahký recept, ktorý môžete napodobniť


Podobne ako každá iná zelenina sa môže červená repa pripravovať rôznymi spôsobmi. Okrem iného tiež pečieme. Tu je vynikajúci základný recept.

Vyprážaná repa chutí chutne

Väčšina vie, cvikla len nakrájaná na plátky a nakladané. Môže byť pripravený čerstvý a chutný rôznymi spôsobmi. Je to rovnako populárne ako chutné, keď smažíte chutnú zeleninu. Červená repa potom získa veľmi zvláštnu chuť.

Aby ste si to mohli vyskúšať, musíte správne pripraviť cviklu, pretože sa samozrejme nemôže dostať do panvice. Ale skôr, ako sa pustíte do práce, nezabudnite si pripraviť rukavice. Potom môžete začať.

Náš recept na praženú repu

Potrebujete:

  • čerstvá cvikla
  • maslo
  • soľ
  • korenie

Príprava:

Ak používate čerstvú cviklu, varte ju v slanej vode po dobu 20 minút. Potom si obliecť rukavice a odlupovať škrupinu.

Teraz nakrájajte zeleninu na plátky a potom pridajte maslo na panvicu. Nechajte ich dobre peniť a vložte plátky. Teraz opečte repu. Potom dochutíme soľou a korením. A potom sa píše: Bon apetit!

Experimentujte trochu!

V závislosti od vášho vkusu a preferencií môžete samozrejme experimentovať aj trochu. Môžete použiť napr. tiež použiť citrón a olivový olej alebo rascu. Vyprážaná červená repa chutí tiež chutne, ak na ňu jednoducho posypete petržlenom. Vyskúšajte niekoľko kombinácií a sami sa rozhodnite, čo najlepšie chutí.