Tipy a triky

Presádzanie sedmokrásky - korene potrebujú nový priestor


Marguerity v vedre alebo v kvetináčoch by sa mali pravidelne presádzať. Týmto spôsobom sa v priebehu rokov vyvinuli na robustné a očarujúce blooméry.

Sedmokrásky zapôsobia svojím brilantným kvetom.

Sedmokrásky (Leucanthemum) už dávno dobyli srdcia milovníkov kvetín. Či už v záhrade ako zľavy alebo vo vani na terase, ich očarujúca hojnosť kvetov ich robí tak populárnymi. Kvitnú od mája do októbra.

Pre črepníkové sedmokrásky sa časom môže do vášho kvetináča príliš pritiahnuť, pretože ich korene sa vyvinú v silný balík. Okrem toho sa pôda v kvetináči alebo vedre postupne vyžaruje, pretože rastlina spotrebuje živiny. Teraz je čas vysadiť sedmokrásky. Koniec koncov, mali by aj naďalej rázne rásť a krásne kvitnúť.

Pri presádzaní sedmokráskov zvážte nasledujúce:

  • nová výsadba, či už vyrobená z hliny alebo plastu, by mala byť asi 2 cm širšia a vyššia ako predchádzajúca,
  • používať zalievaciu pôdu bohatú na živiny,
  • zakryte otvor v spodnej časti hrnca hrubým štrkom alebo hlinkami z hliny.

Presúvanie sedmokrásk krok za krokom

1 Naplňte svoj nový hrniec malou vrstvou štrku alebo črepín z hliny, asi 2,5 cm vysokej. Toto slúži ako drenáž, aby sa zabránilo zamokreniu, a preto sa rozpadlo.

2 Pôda sa teraz pridáva až do štvrtiny obsahu nádoby. Trochu ich navlhčite. Potom opatrne zdvihnite sedmokrásku zo starého hrnca, dávajte pozor, aby ste nepoškodili korene. Teraz môžete opatrne uvoľniť korene prstami, ak sa prilepia príliš pevne k sebe.

3 Rastlina sa potom opatrne umiestni do nového kontajnera. Teraz naplňte hrniec zeminou a opatrne zatlačte sedmokrásku na miesto. Nakoniec sa rastlina zalie.

Transplantovanú sedmokrásku ešte nehnojte. Až po asi dvoch týždňoch dostane nejaké tekuté hnojivo. Teraz musí byť črepníková rastlina pravidelne napojená, aby mohla kvitnúť znova.