Dom a záhrada

Ako pestovať magnólie zo semien - pokyny krok za krokom

Ako pestovať magnólie zo semien - pokyny krok za krokomWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vedeli ste, že zo semien môžete pestovať magnóliu? Je to celkom jednoduché, ale potrebujete trochu trpezlivosti.

Takto vyzerá folikul

Magnólia jednoducho vyzerá úžasne a očarí nás rok čo rok svojimi skvelými kvetmi. Bohužiaľ, strom magnólie z železiarstva alebo záhradného centra môže byť niekedy trochu drahý. Niet divu, že stále viac a viac amatérskych záhradkárov zaujíma, ako to sami znásobiť. Ak ste veľmi trpezlivá osoba, môžete použiť magnóliu napr. množiť zo semien.

Ako získam semená stromu magnólie?

Po rozkvetu magnólie sa z kvetov vyvinú pretiahnuté struky. Tieto sa bežne označujú ako „folikuly“. Vnútri sú semená. A presne k tomu sa dostanete:

Akonáhle sú struky stromu suché, roztrhli sa. Toto je ten pravý čas na odstránenie semien, ktoré sú v červenej škrupine. Semená potom musíte niekoľko dní nechať vo vlažnej vode. Potom ich môžete vziať z vody a trieť červenú buničinu. Semená tmavej magnólie potom vložte do nádoby s vlhkým pieskom. Semená musia byť úplne obklopené pieskom. Potom nádobu utesnite vzduchotesne a skladujte v zeleninovej alebo mrazničke v chladničke až do výsevu.

Ako množiť magnóliu cez semená

Na začiatku jari, keď záhradná pôda už nie je taká studená, môžete zasiať semená. Najlepší spôsob, ako to dosiahnuť, je nasledujúci:

  1. Najskôr vyplňte trochu kvetináča do kvetináčov. Potom semená vložte a zakryte zemou. Výška vrstvy zeme, ktorá leží nad jadrom, by mala zodpovedať priemeru.
  2. Teraz môžete kopať a zavlažovať kvetináče v záhrade. Zem by mala byť vlhká.
  3. Doba klíčenia semien je veľmi odlišná. Môže sa stať, že niektoré semená klíčia pomerne rýchlo, zatiaľ čo iné musia čakať mnoho mesiacov. Tu je dôležité trpezlivosť.

Potom je treba zvážiť všetko

Ak je vzduch studený, kvetináče sa odporúča večer pokryť sklenenou platňou. Ak je však viac mrazu, je lepšie hrnce znovu vykopať a priviesť na mrazuvzdorné, ale chladnejšie miesto.

Klíčiace mladé magnólie sú tiež veľmi citlivé na mráz. Z tohto dôvodu je vhodné nechať rastliny v kvetináčoch na zimu a v prípade mrazu ich priviesť do domu. Nasledujúcu zimu potom môžete zasadiť magnólie priamo do záhrady. Tip na čítanie: výsadba magnólie - pokyny krok za krokom.