Ponúk

Zázvor skladujte správne - tak zostane dlho čerstvý

Zázvor skladujte správne - tak zostane dlho čerstvý


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Niektorí ho vôbec nemajú radi a iní ho milujú ešte viac: čerstvý zázvor. Aby ste si ju však udržali čerstvú, musíte zvážiť niekoľko vecí.

Zázvor zostáva dlho svieži

Ďumbier je neoddeliteľnou súčasťou mnohých ázijských jedál a je obľúbený v indickej, čínskej a japonskej kuchyni. Aj v tejto krajine sa stále viac a viac používa hnedá zázvorová žiarovka. Svojou sladko-korenistou arómou a hodnotnými prísadami obohacuje napr. Nápoje a veľa exotických jedál. (Tip na čítanie: Pečte anglické zázvorové sušienky - jednoduchý recept s pokynmi na pečenie).

Mnoho z nich používa napr. sušený mletý zázvor na varenie. Čerstvý zázvor je však oveľa aromatickejší a obsahuje oveľa zdravšie zložky. Aby ste ju však udržali čerstvú, musíte ju riadne skladovať. Preto je najlepšie postupovať podľa nižšie uvedených tipov.

Vďaka týmto tipom zostáva zázvor dlho svieži

Tip 1 - pri nakupovaní venujte pozornosť kvalite a sviežosti:

Logicky platí toto: čím čerstvejšia je hľuza, tým dlhšie trvá. Preto je najlepšie sa uistiť, že zázvor je pri nakupovaní pevný a ťažký v ruke. Mäkké hľuzy so zvrásnenou pokožkou vždy ponechajte rovnaké. Vlhké oblasti hľuzy tiež naznačujú, že zázvor nebude trvať príliš dlho.

Tip 2 - zázvor skladujte v chladničke:

Najlepšie je uchovávať čerstvý zázvor v chladničke, pretože sa rýchlo stáva vláknitým a pri izbovej teplote vyschne. Nemali by ste však len vkladať žiarovky do chladničky. Musíte ho skladovať nepriedušne a dobre zapečatené. Môžete ho zabaliť do hliníkovej fólie a vložiť do plechovky alebo do mraziaceho vrecka so zipsom. Môžete ho tiež vložiť do papierového vrecka. Ak sa skladuje týmto spôsobom, zázvor sa môže uchovávať v chladničke až tri týždne.

Dodatočné tip:
Ak chcete chrániť oblasť rezu pred vyschnutím, môžete na ňu položiť navlhčenú utierku.

Tip 3 - zázvorový zázvor:

Ak chcete mať neustále k dispozícii veľké zásoby, môžete zázvor zmraziť. Lúpané aj nelúpané. (Tip na čítanie: peelingový zázvor - prezentované 3 jednoduché metódy).

❖ Zmraziť neodlúpaný zázvor:

Jednoducho zabalte neodlúpený zázvor niekoľkými vrstvami adhézneho filmu a vložte ho do mraziaceho vrecka. Zaobchádzané s týmto spôsobom zostane čerstvé až tri mesiace.

❖ Zlomený lúpaný zázvor:

Môžete tiež zmraziť olúpané a nakrájané plátky. To vám ušetrí rezanie po rozmrazení. Jednoducho nasekaný zázvor nakrájajte na kúsky a vložte malé kúsky na tanier. Potom vložte túto platňu do mrazničky, kým zázvor nezmrzne. Potom zabalte zmrazené porcie do vzduchotesnej mrazničky. Zaobchádzané s týmto spôsobom môžete zázvor skladovať až šesť mesiacov.

Dodatočné tip:
Ak chcete zmraziť praktické veľkosti podania, jednoducho nasekaný zázvor naplňte do nádoby na kocky ľadu.