Záhradné tipy

Výsev macešky - ako to urobiť správne


Prichádzajú v nespočetných farbách, rôznych veľkostiach a vo všetkých odtieňoch: macešky. Ale namiesto toho, aby ste si ich kúpili, osejte ich sami.

Macešky sa nazývajú aj prekrásne tváre

Macešky sa nazývajú aj „krásna tvár“ a patria medzi najobľúbenejšie rastliny. Ako v domácej záhrade, tak aj v zeleni a parkoch. Sú tiež odolné, robustné a rozmanité. Bolo by však nudné len umiestniť malé rastliny do záhrady. Nakoniec na záhradných trhoch nájdete obrovský výber semien. Môžete si teda do záhrady vložiť macešky podľa vlastného vkusu. Ak pri výseve dodržiavate niektoré dôležité body, macešky si užijete dlho, pretože v závislosti od odrody kvitnú od Veľkej noci do jesene.

Správne miesto pre macešky

Pred výsevom musíte zvážiť, kam chcete zasadiť macešky. Pri výbere lokality záleží na tom, či chcete zasiať letné kvitnúce macešky alebo rastliny na jar kvitnúce vonku.

➤ Letné kvitnúce macešky:

Letné kvety vysadené od mája musia byť vždy vysadené v polostrove. Napríklad, umiestnenie blízko stromu je priaznivé.

➤ jarné kvitnúce macešky:

Ak chcete pestovať macešky, ktoré sú v zimnom období, tj vysadené až koncom leta, môžete si vybrať čiastočne zatienené miesto aj miesto s úplným slnkom.

Najlepší čas na siatie

Po výbere správneho miesta nasleduje výsev. Závisí to opäť od toho, či ste si vybrali jarné alebo letné kvetinové kvety.

➤ Letné kvitnúce macešky:

Ak chcete, aby v lete kvitli macešky, zasejte semená do kvetináčov alebo do pestovateľských misiek vo februári a udržujte ich teplé a rovnomerne vlhké. Potom, čo rastliny povstali, oddeľte ich a vložte do záhrady v máji.

➤ jarné kvitnúce macešky:

Macešky, ktoré kvitnú na jar, musia byť vysadené v kvetináčoch v auguste a potom vysadené vonku najneskôr do polovice októbra. Sú mrazuvzdorné a robustné a kvitnú vo februári v závislosti od počasia.

Ak chcete mať na záhrade kvitnúce macešky od jari do jesene, môžete si užiť kvety macešky od marca do októbra s trochou plánovania a dvoma výsevmi. Odporúčané čítanie: Oplodniť macešky - Ako na to správne.