Starostlivosť

Video: správne rezajte hortenzie - pokyny a tipy na starostlivosť


Hydrangeas (hydrangeas) sú absolútne populárne u mnohých záhradkárov. Majú krásne kvety a tiež sa o ne veľmi ľahko stará. Mnohé však znepokojujú tému prerezávania. Toto úsilie je však dôležité na udržanie úplného rozkvetu.

V závislosti od odrody musí byť hortenzia rezaná v rôznych časoch. Pán Jörg Schneider z detskej škôlky Schneider to podrobne vysvetľuje vo svojom videu. Prechádza do dvoch rôznych typov hortenzií a guľových hortenzií a krok za krokom ilustruje prerezávanie. Na ceste dostanete aj niekoľko tipov na starostlivosť o hortenzie. Ako milovník hortenzie by ste si toto video určite mali pozrieť. Takže nič nebráni bohatému kvetu.

Vedeli ste?

Pôda hrá nielen dôležitú úlohu v raste rastlín, ale rozhoduje aj o farbe kvetov. Kyslé pôdy majú nízke pH medzi 4,0 a 4,5. Zvýšený obsah hliníka postupne mení ružové kvety na bohaté modré kvety. Ak vaša pôda nemá nízku hodnotu pH, môžete pomôcť s hortenziami alebo síranom hlinitým. Tzv. Modré hnojivo je k dispozícii za menej ako 10 eur.

Je to však aj naopak. Modré kvety môžete zmeniť aj na ružové. Aby ste to dosiahli, musíte zvýšiť pH. To sa dá ľahko dosiahnuť pridaním vápna.