Ponúk

Rozmnožujte dreviny rozmnožovaním odrezkov

Rozmnožujte dreviny rozmnožovaním odrezkov


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Drevené drevo je zvyčajne naozaj drahé. Preto môže byť užitočné vedieť, ako ho zvýšiť. Napríklad to funguje pomerne ľahko pomocou odrezkov.

Krabicové stromy sa môžu množiť odrezkami

Všetci poznáme strom stromu, alebo by sme mali povedať strom stromu? Pretože zimné drevo trvá veľmi dlho. Ak budete mať šťastie, porastie 10 až 15 centimetrov za rok.

Ak chcete znásobiť svoje zimostráz, najlepším spôsobom, ako to urobiť, je použiť odrezky. Aby ste to dosiahli, musíte si vždy vybrať knihu, ktorá je už silná a pomerne veľká, pretože takto nie je rastlina oslabená a odrezky majú ľahší čas na korene.

Kedy je ten pravý čas na množenie odrezkov?

Najlepší čas na rozmnožovanie je koncom leta (koncom augusta). Takto môžete množiť aj zimostráz až do októbra. V tomto období sú nové výhonky už dobre zalesnené, čo ich robí tak necitlivými na plesňové choroby. Pokiaľ ide o samotnú propagáciu, máte dve možnosti. Odrezky umiestnite priamo do postele alebo do skleníka alebo do škôlky.

V záhrade rozmnožte sadenice

1 Odrežte vetvy asi 10 centimetrov dlhé od zimostrázu. V prípade, že kôra vetvy bola mierne hnedá. Toto naznačuje, že proces ligácie sa začal. Toto sú perfektné rezne. Ak sú ešte príliš mladí a zelení, rýchlo zhniť. Ak sú príliš drevnaté, je ťažké vytvoriť korene. Po odrezaní vložte odrezky do vodného pohára.

2Potom musíte odstrániť všetky listy z dolnej tretiny a stonku nakrájajte rovno. Potom skráťte horný koniec rezu o tretinu.

3 Teraz je vhodné ponoriť odrezky do niektorého koreňového prášku, aby sa stimulovala tvorba koreňov. Odporúčame napr. Aktivátor koreňov Neudofix od NEUDORFF. Je to riaska múka.

4Ak je snímka veľmi silná, môžete ju vložiť priamo do záhradnej pôdy. Ak to chcete urobiť, vyberte v posteli temné miesto a vykopajte ho. Potom posypeme rastlinnú pôdu a pracujeme v rovine s kultivátorom. Potom odrezky vložte do pôdy až tesne pod prvé listy. Nakoniec vodu a udržujte vlhkosť pôdy. Okrem toho ho v zime pri silnom mraze zakryte ochranným rúnom. Hotovo!

Možnosť 2: rozmnožte dreviny v skleníku

Ak sa však rozhodnete pre variant s vnútorným skleníkom alebo škôlkou, musíte odrezky teraz vložiť do podkožia. Osvedčila sa tu zmes rašelina a piesok v pomere 1: 1. Najlepšie je sadiť odrezky do malých rašelinových kvetináčov. Týmto spôsobom ich nemusíte oddeliť neskôr, keď vyrastú. Ak si stále musíte kúpiť chovateľskú stanicu, môžete si ju lacno kúpiť na internete. Väčšina staníc sa dodáva kompletne s pestujúcimi kvetináčmi, pôdou a hnojivom. Nájdete zodpovedajúce súbory, napr. na amazon.

5 Vložte malé hrnce s odrezkami do škôlky. Potom nalejte dobre, uzavrite kapucňou a umiestnite na čiastočne zatienené miesto na záhrade. Ak existuje riziko mrazu, je lepšie umiestniť ho do chladnej miestnosti v dome.

6Ak pravidelne vetrajete skleník a tiež sa uistite, že pôda je vždy vlhká, korene sa vytvoria už po niekoľkých týždňoch. Na jar potom môžete odrezky zasadiť do postele. Ak je drevina tvrdá neskôr dosť veľká, stačí použiť záhradné nožnice a pravidelne ju vyrezávať.Komentáre:

 1. Cullen

  Zasiahli ste známku. Niečo je v tom tiež dobré, súhlasím s vami.

 2. Vilkis

  Veľmi užitočný nápad

 3. Murdoch

  Don't tell me where I can find more information on this topic?

 4. Othmann

  Thanks, can I also help you with something?

 5. Hanson

  V ňom niečo je. I agree with you, thanks for the help in this question. As always all ingenious is simple.Napíšte správu