Inštrukcia

Pestovanie cukrového hrachu na balkóne - ako to funguje

Pestovanie cukrového hrachu na balkóne - ako to funguje


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Sladký hrášok je možné pestovať nielen vonku, ale aj na balkóne. Tu však musíte vziať do úvahy niektoré špeciálne funkcie.

Sladký hrášok chutí trochu sladko

Cukrový hrášok, ktorý sa tiež nazýva struky, je nielen čerstvý a chrumkavý, ako to napovedá názov, tiež chutí trochu sladko. Ale to nie je jediná špecialita: navyše sa hrášok môže jesť aj celý, t. J. S obalom.

Ak sa na stôl majú objaviť cukríky, potom sa pri nakupovaní bojí veľa ľudí. Hrachové lusky nie sú lacné. Preto je vhodné pestovať malé struky sami. Nepotrebujete ani záhradu. Hrách tiež ľahko pestujete na balkóne. Odporúčané čítanie: Výsadba zeleniny na balkóne - predstavených 9 druhov zeleniny pre začiatočníkov.

Pokyny na pestovanie sladkého hrachu na balkóne

Keďže hrášok je veľmi citlivý na chlad, je vhodné siatie od polovice apríla.

Krok 1:

Nalejte hlbokú pôdu do hlinených kvetináčov dostatočnej veľkosti alebo do kvetinovej skrinky, ktorá pozostáva z piesku a ílu v spodnej časti. To zaisťuje, že prebytočná voda môže ľahko odtekať. Trochu vápna v pôde tiež nemôže ublížiť.

Potom položte hrnce na slnečnú stranu balkóna, pretože na to, aby sa im darilo, potrebuje slnečné svetlo a teplo.

Krok 2:

Predtým, ako začnete siatie, uvoľnite pôdu v kvetináčoch alebo sadeníc a do nej urobte hlboké drážky.

Krok 3:

Na rozdiel od pestovania vonku možno hrach vysádzať do kvetinovej skrinky vo vzdialenosti piatich centimetrov. To znamená, že viac rastlín sa zmestí vedľa seba do kvetináča ako do kvetináča. Semená musíte zasadiť najmenej päť centimetrov hlboko.

Tip:

Hrachové lusky rastú rýchlejšie, ak semená namočíte na deň. To podporuje klíčenie.

Krok 4:

Po zasiatí je dôležité, aby ste hrášok každý deň zalievali. Ak klíčia rastliny, stačí vám len voda, keď je pôda suchá.

Dôležité:

Cukrový hrášok rastie v závislosti od odrody na 60 až 90 cm a chce sa vyšplhať na vlastnú päsť. Preto je lezecká pomôcka veľmi dôležitá. Môže pozostávať z malých drevených stĺpikov alebo konárov. V kvetinovej krabici je tiež vhodné pretiahnuť drôtovú šnúru medzi jednotlivé stĺpiky.

Krok 5:

Úroda sa môže začať asi po troch a pol mesiacoch. Prišiel správny čas, keď sa malý hrášok objavil zozadu za struky. Je však dôležité, aby ste struky okamžite spracovali, pretože časom môžu mať horkú chuť. Čo tak napr. s lahodnou hráškovou polievkou?