Ponúk

Nutričné ​​hodnoty liči: to je v malých výživných bombách z Ázie


Liči sú svojimi guľovitými špicatými obalmi a bielym sklovitým mäsom jedným z najslávnejších exotických plodov. Ale aké sú zdravé?

Liči sú skutočne veľmi zdraví

Doteraz známe iba v ázijských reštauráciách nájdete „milostné ovocie“, pretože liči sú nazývaní v Číne a Thajsku, dnes v mnohých ovocných oddeleniach supermarketov po celom Nemecku. A tieto malé plody môžu nielen opticky bodovať - ​​liči majú tiež čo ponúknuť z hľadiska chuti a predovšetkým výživných hodnôt. Liči sú plné cenných surovín a okrem chutnej chuti ponúkajú všetko, čo potrebujete pre zdravú výživu. Používajú sa a oceňujú sa ako lieky aj v domovskej krajine Číny a ďalších ázijských krajinách. Preto stojí za to nechať konzervované liči na jednej strane a kúpiť čerstvé liči, pretože obsahujú plnú chuť a všetky živiny.

Je to v liči

Vitamín C, minerály, stopové prvky a oveľa viac - liči dodávajú telu všetky dôležité živiny a ponúkajú pôžitok bez ľutovania, koniec koncov, 100 gramov liči je iba 66 kcal. Hlavnými zložkami liči sú:

➤ Fosfor:

Liči s obsahom 31 mg na 100 g dodávajú telu túto dôležitú výživnú látku vo veľkých množstvách. Koniec koncov, fosfor je dôležitý pre regulovaný energetický metabolizmus.

➤ Vitamín C:

72 mg vitamínu C na 100 g liči zaisťuje dobrú imunitnú obranu a veľmi dobré zásobovanie tela týmto dôležitým vitamínom.

➤ Vápnik:

5 mg na 100 g ovocia pomáha budovať a udržiavať kosti a svaly a posilňovať ich.

➤ Horčík:

10 mg na 100 g tiež prispieva k zdraviu kostí a svalov.