Tipy a triky

Zmraziť papriky - ako na to správne


Ak ste si kúpili priveľa papriky alebo ak záhrada priniesla veľa strukov, nemusia hniť. Nakoniec môžete tiež zmraziť struky.

Je ľahké zmraziť papriku

Úroda papriky je v jednom roku riedka a v druhom roku ešte výnosnejšia. Tá je zvyčajne taká prekvapujúca, že často ani neviete kam umiestniť všetku papriku. Potom je naozaj dobré vedieť, že paprika môže byť tiež zmrazená. Odporúčané čítanie: Konzervovanie papriky - prezentované 4 možnosti.

Ako správne zmraziť papriku

  1. Je ľahké zmraziť papriku, pretože struky nemusíte najprv blanchovať, ako je to v prípade mnohých iných druhov zeleniny. Stačí umývať, čistiť a odstraňovať semená z papriky. Stiahnutie papriky nie je potrebné.
  2. Potom sa odporúča nakrájať papriku na malé kúsky. Kusy potom môžete použiť na varenie.
  3. Potom nasekané kúsky naplňte do mraziacich vrecúšok v požadovanom množstve a zmrazte ich.

➤ Tip:

Napríklad je tiež možné zmraziť plnené papriky. Jednoducho ich vložte do cínu a mrazu bezpečného cínu a v prípade potreby ich znova zohrejte.

Použitie mrazenej papriky

Pretože bunková štruktúra je zničená, keď sú papriky zmrazené, kúsky, ktoré sú rozmrazené, už nie sú tak ostré. Ale sú skvelé na varenie. Okrem toho nemusíte zmrazené kúsky papriky rozmraziť pred varením. Môžete ich dať priamo do hrnca. Je to praktické a šetrí to veľa času.