Inštrukcia

Viacnásobné sedmokrásky: ako vytvoriť more kvetov

Viacnásobné sedmokrásky: ako vytvoriť more kvetov


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Sedmokrásky sa vďaka svojej rozmanitosti farieb stanú na záhrade ešte atraktívnejšími. Túto hojnosť je možné rozšíriť a zvýšiť semenami alebo odrezkami.

Sedmokrásky sú vždy pútavými očami.

Sotva existuje záhradkár, ktorý nemá na záhrade alebo na terase žiadne sedmokrásky. S bielymi, fialovými, ružovými alebo červenými kvetmi patria medzi najobľúbenejšie trvalky. Ak nie ste spokojní iba s kvetináčom na terase, ale snívate o farebnom „sedmokráskovom mori“ vo vašej domácej záhrade, môžete toto prianie ľahko splniť. Sedmikráska sa môže množiť semenami na jednej strane a odrezkami na druhej strane.

Otvorte vak na semeno a choďte

Záhradné centrá ponúkajú semená sedmokrásky v pestrej palete. Ste pokazený výberom tu. „Štandardné sedmokrásky“ so svojimi bielo-žltými kvetmi upútajú pozornosť, ale ak do nich zmiešate 2 alebo 3 viac farieb, vytvoríte bohatú škálu farieb.

Už v marci je možné pestovať mladé rastliny v semenných miskách. Mnoho záhradných nadšencov potom v máji osieva svoje sedmokrásky.

Tradičné odrody sa množia nielen semenami. To tiež rozširuje škálu rôznych farebných sedmokrásky. To vytvára atraktívne kontrasty zliav.

Využite existujúce rastliny - odrezky rastlín

Na druhej strane sedmokrásky sa môžu množiť aj s odrezkami. Za týmto účelom milovník kvetín odreže asi desať centimetrov dlhých výhonkov zo sedmokrásky na konci augusta do začiatku septembra a prilepí ich na čiastočne tieňované a teplé miesto v zemi. Odrezky sa môžu ukladať aj do kvetináčov so záhradnou pôdou.

Potom je dôležité pravidelné zavlažovanie. Ak sú odrezky striekané vodou každý deň, rastú rýchlejšie.

Po asi dvoch týždňoch by rastliny mali mať dostatok koreňov. Teraz ich môžete opatrne vybrať zo zeme a dať ich do kvetináča s pôdou bohatou na živiny.

Práve včas pre prvé mrazy odrezky nájdu zimný dom vo svojom hrnci. Na jar sa prezliekané sedmokrásky vysadia vonku.Komentáre:

 1. Boyce

  And where at you logic?

 2. Viramar

  Exact messages

 3. Cortez

  Som konečná, je mi ľúto, ale nemohli ste poskytnúť trochu viac informácií.

 4. Golmaran

  Áno, jednoznačne

 5. Roche

  In my opinion the theme is rather interesting. I suggest all to take part in discussion more actively.

 6. Zukree

  Myslím, že sa mýlite. Som si istý. Pošlite mi e -mail na pm.

 7. Tojas

  the very good ideaNapíšte správu