Ponúk

Grilovanie avokáda - takto sa to robí


Studený čerstvý chlieb, avokáda sú už hitom, ale grilované a príjemne plnené, samozrejme, chutia ešte lepšie. Ale ako vlastne grilovate avokádo?

Veľmi chutné: grilované avokádo plnené paradajkami a feta šalátom

Mäso nemusí byť vždy na grile: aj grilovaná zelenina chutí skvele. Výborné: grilované avokádo. Áno, čítate to správne. Avokádo môžete grilovať aj napriek relatívne mäkkému mäsu. Musíte na ne len dávať pozor. Potom môžete slúžiť ovocie Strednej Ameriky ako prílohu alebo ako náhradku mäsa. Vegetariáni tak dostanú peniaze za pekný večer na grile.

Ako správne grilovať avokádo

Na polovicu avokáda a vyberte jadro. Potom položte pripravené avokádo na gril, pokožkou stranou nadol. Ale pozor: nedávajte avokádo do najteplejších častí grilu. Najlepšie je umiestniť ich na okraj, pretože chutné mäso avokáda sa zahreje a nespáli.

Nenechávajte polovice avokáda na grile príliš dlho, inak sa stanú horkými. Na grile stačí štyri až päť minút. Potom môžete grilované avokádo ihneď obslúžiť.

Náš tip: naplňte grilované avokádo

Grilované avokádo chutí ešte lepšie, keď je naplnené. Ako napríklad náplň z paradajkového feta šalátu alebo olivového šalátu?

Na šalát z paradajok a feta jednoducho nakrájajte paradajky, feta a cesnak a ochutte talianskymi bylinkami a trochou soli.

Na druhej strane, pri olivovom šaláte nasekajte olivy a cibuľu a zmiešajte s trochou citrónovej šťavy, oleja a pažítka. Potom dochutíme soľou a korením. A potom sa píše: Bon apetit!

Malý tip:

Tekvica s pevným mäsom, napr Môžete tiež grilovať tekvicu Hokkaido alebo orechový tekvica. Vyskúšajte tieto 3 chutné grilované tekvicové recepty a presvedčte sa sami.