Dom a záhrada

Vystrihnite kamélie - ako to urobiť správne

Vystrihnite kamélie - ako to urobiť správneWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Kamélie sú kvety, ktoré si vyžadujú veľkú starostlivosť. Okrem iného sa musia znížiť. Ale pozor: je tu veľa na zváženie.

Kamélie je zriedka potrebné rezať

Zvyčajne sa kamélie zriedka musia rezať. Odporúča sa však vždy odstrániť slabšie a kvitnúce divé výhonky. Naproti tomu správne prerezávanie sa odporúča iba pre veľmi staré rastliny. Ak ste niekedy museli urobiť väčší rez, potom je najlepšie ho rozložiť na niekoľko rokov.

Kedy je potrebné rezať kamélie?

Najlepší čas na rezanie je od mája do júla. Jedno pravidlo hovorí, že kamélia by sa nemala ďalej rezať, ak prvé listy začínajú až po asi 20 cm. Niektoré druhy už nebudú pučať tak rýchlo.

Ako správne rezať kaméliu

Je zaujímavé, že kamélie vyrastajú z rastu, ktorý dosiahli minulý rok. Najlepšie je odrezať tieto kvety ihneď po odkvitnutí. Tým ušetríte rastliny veľa času na vývoj nových púčikov.

Musíte samozrejme odrezať aj zhnité, choré a mŕtve výhonky. Koniec koncov, chcete, aby vaše kamélie vykazovali zdravý rast. Rezané zvädnuté alebo choré a odumreté konáre rezajte, až kým nebude viditeľný zdravý rast.

Dôležité: Vždy odrezajte málo

Väčšina rastlín vyžaduje iba riedke prerezávanie. Ale udržujte ich vo forme. Najlepšie je pestovať rastliny iba v malých krokoch. Zvyčajne stačí odstrániť výhonky, ktoré práve zmizli.