Dom a záhrada

Boj s roztočmi na kokosových dlaniach - ako to funguje

Boj s roztočmi na kokosových dlaniach - ako to funguje


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Sú tak malé, ale môžu spôsobiť obrovské škody na kokosových dlaniach. Spider roztoče sú myslené. Ale povieme vám, ako sa ich zbaviť.

Keď je vzduch príliš suchý, vyskytujú sa roztoče

Kokosové palmy nie sú vo svojom prírodnom prostredí príliš citlivé a robustné. Klimatické podmienky, ktoré dlane potrebujú, však v tejto krajine neprevažujú, aby mohli v nepriaznivých podmienkach rýchlo ochorieť alebo trpieť škodcami. Napríklad pavúkovité roztoče sa vyskytujú veľmi často v kokosových palemách, ktoré sú viditeľné žltkastými až belavými lístkami a často tiež veľmi jemnými pásmi na spodnej strane.

Problémom celej veci je nízka vlhkosť vzduchu, ktorá v našich apartmánoch prevláda. Je to spúšť pre roztoče pavúkov na kokosové palmy. Ak sa na jeseň alebo v zime pridá suchý vykurovací vzduch, môžete takmer pozorovať šírenie roztočov a listy kokosovej palmy zhnednú. Potom musíte konať rýchlo, aby ste zachránili rastlinu.

Takže roztoče miznú znova

➤ Osprchujte kokosový strom:

Ako už bolo spomenuté, roztoče sa vyskytujú, keď je vzduch príliš suchý. Ak chcete odradiť milovaných „hostí“, pomôže vám to, ak kokosovú dlaň pravidelne striekate vodou alebo ju osprchujete. Najlepšie je urobiť toto:

  1. Vezmite plastový sáčok a položte ho na kvetináč zdola. Potom pripevnite plastový sáčok hore.
  2. Potom dajte palmu do vane alebo sprchy a dôkladne ju osprchujte.
  3. Potom z kokosového stromu zhora priesvite priehľadný plastový sáčok a nechajte rastlinu celý týždeň.

Dôsledok toho všetkého: Keďže roztoče nemajú radi vlhký vzduch, rýchlo zmiznú. Počas tejto doby je dôležité, aby ste kokosovej palme dodali vodu ako obvykle.

Products Na boj s produktmi Neem použite:

Môžete tiež ovládať roztoče pomocou tzv. Produktov Neem (napr. Dostupných tu) bez chemikálií. Sú to výrobky, ktoré sú vyrobené z prírodných obnoviteľných surovín a pôsobia proti saniam a hryzeniu škodcov. Jednoducho aplikujte podľa pokynov výrobcu a roztoče roztočte znova zmiznú.