Výzdoba

Cvikla z červenej repy: vynikajúci recept pre fanúšikov občerstvenia


Čipy vo vrecku sú chrumkavé a chutné - ale, bohužiaľ, tiež sú to pravé kalórie bômb. Cvikla z červenej repy je omnoho zdravšia a môžete si ju ľahko vyrobiť sami.

Vynikajúca a rýchla príprava: repa čipy

Čipy patria medzi najobľúbenejšie okusy v Nemecku. Bohužiaľ, zemiakové lupienky vo vaku majú tiež veľmi vysoký obsah tukov a kalórií. Takže ak máte chuť na chutný kúsok, nemali by ste toľko jesť, inak môžu váhy rýchlo ukázať o niekoľko gramov viac.

Ak nechcete konzumovať toľko kalórií, ale napriek tomu nechcete robiť bez desiatu, odporúčame vám použiť čipy červenej repy. Sú „zaťažené“ s výrazne menším obsahom tuku a kalórií a sú stále veľmi chutné. Dobrá vec: žetóny si môžete pripraviť sami v žiadnom momente.

Potrebujete:

➤ Približne 120 gramov (čistej) čerstvej repy
➤ Morská soľ alebo bežná domáca soľ podľa potreby

Príprava:

Najprv si musíte obliecť rukavice, pretože zelenina sa veľmi silno utiera. Potom vylúpajte cviklu a jemne ju nasekajte. Potom natrite papier na plech a nastrúhajte plátky z červenej repy. Plátky sa nesmú prekrývať. Potom plátky posypeme trochou soli.

Teraz predhrievajte rúru na 90 stupňov a pekáč umiestnite do stredu. S drevenou lyžičkou vo dverách rúry musia čipy schnúť asi 90 minút. Potom sú hotové. Nechajte ho vychladnúť a môžete vyskúšať svoje chutné domáce repy.