Ponúk

Starostlivosť a ochrana drevených plotov - ako to funguje!


Aby váš drevený plot na ochranu súkromia vydržal, potrebuje pravidelnú údržbu. Čo musíte urobiť a ako často závisí od typu dreva, ktorý si vyberiete.

Sedíte pohodlne pri káve a zákusku v záhrade a zrazu sused jednoznačne povie, koľko kusov ste už omietli. Nikto nepotrebuje toľko zvedavosti a je jedným z dôvodov, prečo si majitelia terás vybrali plot na ochranu súkromia. Elegantné prvky, ktoré sú vo väčšine prípadov vyrobené z dreva, tiež slúžia ako čelné sklo.

Napriek predchádzajúcej úprave výrobcu si prvky na ochranu súkromia, ako je váš záhradný nábytok, vyžadujú primerané pravidelné ošetrenie (tipy na ošetrenie dreva pre záhradný nábytok, pozri www.heimwerker-news.de). Ako často a intenzívne sa musíte starať o plot na ochranu súkromia, záleží predovšetkým na type použitého dreva.

➡ Prečítajte si tiež: Obrazovka ochrany osobných údajov v záhrade: Toto sú možnosti

Malý drevený lexikón

fešnýdobré schnutie, nízka tendencia k roztrhnutiu, zafarbenie, ľahké natieranie
borovicazafarbiteľné, ľahko natierateľné, polevy a farby, niekedy veľmi živicové
smrekovecvysoká odolnosť proti poveternostným vplyvom, veľmi tvrdé drevo, nízke napučiavanie
Robiniatvrdé drevo stále elastické, zlá impregnovateľnosť, sklon k praskaniu
Douglasdobrá odolnosť proti poveternostným vplyvom, veľmi nízka nasiakavosť pre vodu, dobrá pevnosť

Plot na ochranu súkromia vyrobený z dreva - ako často sa starať?

Je to otázka osobného vkusu, či si vyberiete plot vyrobený z dreva alebo kovu. Moje najobľúbenejšie sú drevené prvky (pozri fotografiu napravo), ale tiež potrebujú trochu viac starostlivosti ako ich kovový náprotivok. Ale nebojte sa, nemusíte každý mesiac chodiť do vedra na štetce a farby, aby ste zachovali krásu tohto prírodného produktu.

Spravidla je potrebné obnoviť povlak:

 • Impregnačné glazúry ročne
 • Tenkovrstvové glazúry každé dva až tri roky
 • Silné filmové glazúry každé tri až päť rokov
 • nepriehľadné povlaky každých päť až sedem rokov.
 • Zdroj: selbst.de

»Poznámka: Aby ste predišli nepríjemným škvrnám od hrdze, pri nákupe sa uistite, že skrutky na pripojenie prvkov sú vyrobené z nehrdzavejúcej nehrdzavejúcej ocele.

Natrite drevenú súkromnú obrazovku»Pokyny krok za krokom«

Drevo je prírodný produkt, ktorý „funguje“ aj neskôr. Trhlinám sa preto nedá úplne vyhnúť a vo väčšine prípadov sú úplne neškodné. Ak sú stĺpiky zasiahnuté, uistite sa, že sú primerane upevnené.

Krok 1 - čistenie obrazoviek ochrany osobných údajov

V priebehu času sa na drevený povrch ukladá veľa prachu, pavučín a hmyzu. Toto všetko musíte pred začatím maľovania odstrániť. Buď idete pracovať s dobrým starým človekom (umývací roztok a kefa) alebo si vezmete Kärcher. Venujte pozornosť tlaku - nenastavujte príliš veľa, aby nedošlo k zničeniu prvkov.

Krok 2 - namaľujte plot na ochranu súkromia

Predtým, ako budete môcť začať, je ešte potrebné trochu prípravných prác. Aby ste zabránili „neporiadku“ na podlahe terasy, zakryte okolité oblasti prikrývkami alebo novinami alebo použite úzku maskovaciu pásku.

Na maľovanie sú k dispozícii rôzne materiály:

Wood Stainak je zrno priehľadné, čím tmavšia je farba, tým vyššia je ochrana proti UV žiareniu, trvanlivosť približne 2 - 3 roky
farba drevavysoké pokrytie, ale zakrývanie zŕn, dobrá ochrana pred UV žiarením
drevný olejudržiava zrno, vysoko pružné, veľmi dobre chráni a stará sa o lepšiu ochranu pomocou farebného oleja

➠ Nechajte prvý náter dobre vyschnúť

Maľujte iba pri peknom počasí, aby obrazovky súkromia mohli dobre zaschnúť. Ako dlho to trvá, nájdete v pokynoch výrobcu. Podľa toho, čo ste si vybrali, je potrebných niekoľko náterov. Pri glazúrach niekedy stačí jeden kabát.

➠ Nezabudnite na priestory

Veľké plochy je možné bez problémov natrieť. Je zložitejšie, ak chcete medzi jednotlivé prvky použiť ochranu dreva. Úzka zakrivená kefa uľahčuje prácu! Uistite sa, že ste skutočne chytili každú medzeru, inak už neexistuje žiadna ochrana pred slnkom a počasím.

  Stručne povedané:

 1. Pred natieraním dôkladne vyčistite prvky obrazovky.
 2. Glazúry najlepšie chránia a zachovávajú prírodný vzhľad dreva.
 3. Nechajte farbu dobre zaschnúť av prípade potreby ju zopakujte.
 4. Nezabudnite na medzery!