Starostlivosť

Avokádo dostane hnedé listy - príčiny a tipy na ošetrenie

Avokádo dostane hnedé listy - príčiny a tipy na ošetrenieWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

O avokádovú rastlinu je stále možné postarať a starať sa o ňu - niekedy ju získajú hnedé listy. A to môže mať niekoľko príčin.

Avokáda sa pomerne ľahko udržuje

V porovnaní s mnohými inými exotickými rastlinami sa avokádo pomerne ľahko udržuje. Napriek tomu môže občas získať hnedé listy. To môže byť výsledkom rôznych príčin. Napríklad, Na vine môže byť zamokrenie alebo nedostatok vody, príliš veľa alebo príliš málo hnojiva alebo nesprávne umiestnenie. Samozrejme existuje jednoduché riešenie všetkých týchto problémov.

Príčiny a tipy na ošetrenie

Zamokrenie / nedostatok vody:

Hnedé listy sa môžu objaviť na avokáda kvôli príliš vysokej vlhkosti. Rastlina dokáže tolerovať iba miernu vlhkosť. Takže nalejte relatívne málo. Hnedé končeky listov však môžu byť príznakom nedostatku vody.

Hnojivo:

Ak sú mladé rastliny avokáda nadmerne oplodnené, môžu listy zhnednúť. Preto rastlinám poskytujte iba mierne živiny. Napríklad dve tyčinky hnojiva sú často príliš veľa.

Poloha:

Hnedé listy tiež vznikajú z nesprávneho miesta. Napríklad, ak je avokádo na okne orientovanom na juh, je možné, že je spálené od slnka. Najlepšie je umiestniť avokádo príliš tmavé, ale na svetlé miesto (ale nie na slnko).