Inštrukcia

Chia jam: jednoduchý základný recept, ktorý môžete napodobniť


Semená Chia sú skutočne univerzálne. Džem môže byť okrem iného vyrobený z ovocia a semien chia. A to všetko bez džemového cukru!

Na chia jam nepotrebujete želírujúci cukor

Stále viac ľudí venuje pozornosť zdravej a vyváženej strave. Preto je teraz varenie a pečenie veľmi moderné, najmä s organickými prísadami a tradičnými potravinami.

Potraviny z prírody, napr. Semená rastliny chia používajú ľudia v Južnej Amerike už tisíce rokov. Semená chia sú plné živín a dodávajú zdravú energiu. Sú tiež skutočným energetickým jedlom a sú univerzálne. Takže môžete napr. Pripravte si chia puding alebo chia cookies. Vďaka ich gélovej konzistencii môžete semená použiť aj na prípravu džemu s niektorými ďalšími prísadami. Dobrá vec: S istotou sa môžete obísť bez použitia želírujúceho cukru. Skvelé pre všetkých, ktorí chcú schudnúť, ale napriek tomu nechcú robiť džem.

Zloženie:

Chia jam sa vyrába rýchlo a ľahko, a preto je vhodný aj pre každého, kto by sa inak nemohol variť. Pre jeden alebo dva poháre chia jam potrebujete:

  • 250 g ovocia podľa vášho výberu (napr. Jahody, maliny, mäkké broskyne)
  • 3 - 4 polievkové lyžice semien chia
  • 1 - 2 lyžice medu, stévie alebo agávového sirupu
  • možno vanilková, škorica alebo citrónová šťava

Príprava:

Ovocie nalejte alebo rozdrvte. Použite mrazené ovocie a nechajte ho krátko variť. Potom ju nechajte znova vychladnúť. Potom pridajte semená a sladidlo a všetko dôkladne premiešajte, aby sa nevytvorili hrudky. Ak chcete, môžete teraz ochutnať celú vanilkovú, škoricovú alebo citrónovú šťavu.

Vložte džem do úplne čistého pohára, dobre uzavrite a vložte do chladničky na niekoľko hodín, najlepšie cez noc. Dôležité: Pri plnení sa uistite, že sklo nepreplňujete, pretože hmota sa neskôr rozšíri.

Zaseknutie teraz trvá dva až tri dni. Ovocie varte a potom až štyri dni.