Ponúk

Zmraziť hrach - ako to urobiť správne


Sladký hrášok je možné zakúpiť iba niekoľko mesiacov v roku. To je presne dôvod, prečo mnohí radi mrazia. Ale môžete urobiť niečo zle?

Pred zmrazením vždy hrášok blanší

Cukrový hrášok patrí medzi zvlášť jemné odrody hrachu, ktoré botanicky patria k tzv. Motýľovým kvetom. Tieto strukoviny sa vyznačujú predovšetkým vysokým obsahom cukru, preto sa tiež nazývajú. Zvyčajne sa zberajú veľmi skoro, takže na vnútornej strane tobolky sa nemôže tvoriť nepožívateľná vrstva pergamenu. Preto ich tiež môžete jesť spolu so strukom.

Hrachové lusky boli vo Francúzsku známe už ako Louis XIV. Preto neprekvapuje, že táto zelenina bola v tom čase vyhradená iba pre šľachtu. Bohužiaľ, cukrový hrach nie je v dnešnej dobe celkom lacný. Je to preto, že ich sezóna je veľmi krátka. Zberajú sa na jar spolu so špargľou a mladou mrkvou. V Nemecku sú k dispozícii iba v obchodoch asi dva mesiace. Avšak, aby si mohli užívať cukrový hrášok po zvyšok roka, mnohí ich zmrazujú. Ale ako to vlastne robíš dobre?

Dôležité: Pri nakupovaní dávajte pozor na sviežosť

Cukrový hrášok sa ponúka v supermarkete v uzavretých obaloch. Zeleninu môžete získať iba jednotlivo na týždennom trhu. Ak ich chcete zmraziť, mali by ste pri kúpe skontrolovať, či sú struky šťavnaté zelené a chrumkavé. Čerstvosť spoznáte napr. že tobolky vrčú, keď ich triete dohromady. Na druhej strane nie tak čerstvé vzorky majú väčšinou žlté škvrny alebo škvrny.

Ako správne zmraziť hrach

Čerstvý hrášok si zvyčajne môžete nechať v chladničke na zeleninu až päť dní. Jednoducho zabalte struky vlhkou utierkou alebo ich vložte do plastového vrecka. Ak však chcete mať niektorú z týchto zeleniny dlhšie, môžete ich tiež zmraziť.

➤ Postupujte nasledovne:

Je dôležité, aby ste strukoviny pred mrazom vyčistili a potom ich krátko zabalili. Hrášok na to ponorte na tri až päť minút do vriacej vody a potom ich ochladte studenou vodou. To má tú výhodu, že struky si udržiavajú svoju zelenú farbu. Potom hrášok dobre vyprázdnite, vložte do mraziaceho vrecka alebo do inej vhodnej nádoby a zmrazte. Hrachový cukor sa môže skladovať v mrazničke až 24 mesiacov.

Hrášok jednoducho rozmrazíte vriacou vodou. Potom môžete napr. Spracujte priamo na polievku z hrachu.