Záhradné tipy

Multiple Magnolia - prezentované 4 jednoduché spôsoby

Multiple Magnolia - prezentované 4 jednoduché spôsoby


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Mnohí si myslia, že je to veľmi ťažké, ale znásobovanie magnólie je vánok. Jednoducho preto, že máte štyri možnosti.

Propagácia magnólie sa ľahko uskutočňuje

Magnólia poteší každého diváka svojím nádherným rastom a neporovnateľne krásnymi kvetmi. Nemusíte však nevyhnutne kupovať taký ker, pretože magnóliu je možné množiť sami. Napríklad svoju magnóliu môžete znásobiť pomocou semien, odrezkov, poklesov alebo pomocou tzv. Machovania. Ktorá z týchto štyroch variantov si nakoniec vyberiete, je úplne na vás.

Možnosti šírenia magnólie

Možnosť 1 - množenie semenami:

Pretože semená magnólie sú tzv. Studené alebo mrazové baktérie, nepotrebujú teplo, ale studené. Preto je vhodné umiestniť semená do mrazničky chladničky na asi tri až štyri mesiace. Ak je zima dosť chladná, môžete semená nechať vonku. Výsev sa vykonáva iba po skončení zimy. Ako presne to nájdete v našom článku „Vytiahnutie magnólie zo semien - pokyny krok za krokom“.

Možnosť 2 - množenie prostredníctvom odrezkov:

Môžete tiež vytiahnuť magnólie z odrezkov. Musíte však zvážiť, o aký druh kríka ide. V prípade kríkov alebo stromov, ktoré prelievajú svoje listy, sa odrezky, ktoré stále obsahujú zelené drevo, odstránia začiatkom leta. Neskoro v lete však môžete ťahať aj polovice drevín.

Pri vždyzelených odrodách musíte koncom leta alebo začiatkom jesene zobrať nejaké polovice lesa. Potom ich vložte do kvetináča naplneného zmesou pôdy a piesku. Potom hrniec umiestnite do jasnej miestnosti bez mrazu. Hneď ako dôjde k zakoreneniu, môžete si magnóliu v záhrade dať na jar.

Možnosť 3 - množenie znížením:

Ak ste sa rozhodli o rozmnožovaní znížením, musíte začať v auguste. Jednoducho ohnite dlhý výhonok rastliny k zemi a pripevnite ho háčikom. Potom všetko hromadí voľne so záhradnou pôdou. Potom potrebujete trochu trpezlivosti. Najneskôr na jar budúceho roka by sa pri poklese mali tvoriť korene.

Pred začiatkom nového výstrelu na jar musíte odstrániť spúšťacie zariadenie. Potom novú magnóliu zasadte veľmi opatrne na nové miesto určenia. Prerezávanie sa neodporúča, pretože rastliny hnijú veľmi rýchlo.

Možnosť 4 - množenie machom:

Pri tzv. Odstraňovaní machu musíte zvoliť vetvu, ktorá je hrubá menej ako jeden centimeter. Potom musíte kôru kosiť šikmo ostrým nožom asi 30 až 40 centimetrov pod špičkou výhonku. Ďalším krokom je zabrániť okamžitému zatvoreniu rezu. Môžete to urobiť napr. upnite medzi nimi čistý kamienok alebo kúsok filmu. Potom musíte rozhranie dôkladne pokryť vlhkým machom, aby sa vytvorila skutočná „guľa“. Potom sa naň položí plastová taška, ktorú musíte zviazať hore a dole.

Teraz je čas čakať. Ak mech vždy udržiavate pekný a vlhký, prvé korene môžete objaviť už po dvoch až troch mesiacoch. Akonáhle sa tieto vytvoria, musíte oddeliť výhonok od materskej rastliny a zasadiť ju do záhradnej pôdy.Komentáre:

 1. Nemuro

  U niekoho písmeno alexia)))))

 2. Everley

  Willingly I accept. The question is interesting, I too will take part in discussion. I know, that together we can come to a right answer.

 3. Mekree

  This is just a great idea.

 4. Neakail

  In it something is. Earlier I thought differently, many thanks for the information.

 5. Svend

  To - skvelé!

 6. Ilhuitl

  Write interesting and informative, I would like to see more extensive information on this topic

 7. Faulabar

  Áno, to je zrozumiteľná odpoveď.Napíšte správu