Inštrukcia

Teleskopický plotostrihovač: batéria alebo elektrický?

Teleskopický plotostrihovač: batéria alebo elektrický?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak hedžing narástol veľmi vysoko, často už nestačia bežné vyžínače. Potom je potrebný teleskopický plotostrih. Najlepšie s batériou. Alebo by ste radšej kábel?

Teleskopické vyžínače ponúkajú niekoľko výhod

Pamätáte si, ako ste vysadili prvé kríky a živé ploty na záhrade? Čo to teda bolo? A teraz sú také veľké, že rebríky a normálne plotostrihy už nie sú dostatočné na ich orezanie. Okrem toho je manipulácia s plotostrihom na rebríku vždy taká chúlostivá. Ak nebudete venovať pozornosť, ležia rebrík a záhradník s orezávačmi na zemi. Hororová show, však? Zlá vec: nehody pri práci s motorovými orezávačmi plotov sú priekopníkmi v štatistikách nehôd (zdroj: www.svlfg.de).

Aby sa nič z toho nestalo a nemusíte sa ani odvážiť vyliezť po rebríku, stojí za zváženie vysunúť plotostrih. Najmä ak máte v záhrade veľa vysokých živých plotov, stromov a kríkov. Ponúka niekoľko výhod oproti kombinácii rebríka a vyžínačov. Pretože benzínové teleskopické plotostrihy sú skôr niečo pre komerčný sektor, zostáva len otázka, ktorý elektrický teleskopický plotostrih je v skutočnosti lepší. Ten so sieťovým pripojením alebo ten s batériou?

Všeobecné výhody teleskopického zastrihávača plotov

V porovnaní s bežnými plotostrihmi poskytujú teleskopické plotostrihy niekoľko výhod. Najprv je tu miesto držania tela. S teleskopickým zastrihávačom plotov budete mať pri orezávaní živého plotu oveľa zdravšie držanie tela a nasledujúci deň sa nemusíte obťažovať bolesťami svalu. Ďalším bodom by bolo riziko zranenia. S teleskopickým zastrihávačom plotov nemusíte stáť na rebríku a nemusíte sa obávať pádu. S týmto prístrojom stojíte pevne a bezpečne s oboma nohami na zemi. Nožnice sú tiež ďaleko od rúk, rúk a nôh. Okrem toho môžete pracovať aj sami, pretože napríklad nikto nemusí držať rebrík na nerovnej podlahe.

Prehľad výhod:

  • ergonomické držanie tela pri obsluhe
  • nízke riziko nehody / zranenia
  • nie je potrebný žiadny rebrík / pomocník
  • Práca možná v stiesnených priestoroch

Akumulátorový alebo elektrický teleskopický zastrihávač plotov: ktorý je lepší?

Pretože, ako už bolo spomenuté, teleskopické plotostrihy s benzínovým motorom sú skôr niečo pre komerčný sektor, amatérski záhradníci sa musia potýkať s džungľou mnohých ponúkaných elektrických teleskopických plotostrihov. Väčšina z nich ani nevie, že existujú dva modely na rozlíšenie, pretože existujú nielen teleskopické plotostrihy s káblami, ale aj batérie. Medzi bezšnúrové teleskopické plotostrihy, napr. plotostrihač Gardena THS Li-18/42 a medzi elektrickými teleskopickými plotostrihmi zastrihávač plotov Bosch AMW 10 ako obľúbený (zdroj: www.heckenschere.de).

Ako však viete, ktorý z týchto dvoch modelov je lepší, ak ani nepoznáte výhody a nevýhody dvoch typov teleskopických plotostrihov? Nižšie je uvedený stručný prehľad.

Teleskopické plotostrihy so sieťovým pripojením:

Elektrické teleskopické plotostrihy majú obvykle iba krátky silový kábel, ktorý je umiestnený na rukoväti, t. J. Na spodnom konci teleskopickej tyče. To znamená, že na uvedenie elektrického teleskopického vyžínača do prevádzky potrebujete vždy predlžovací kábel. Ale pozor! Dajte pozor, aby ste náhodne neodrezali napájací kábel.

Vďaka napájaciemu káblu existujú aj niektoré výhody. Napríklad elektrické teleskopické plotostrihy poskytujú trvalo vysoký maximálny výkon. Okrem toho sú elektrické teleskopické plotostrihy oveľa ľahšie ako bezdrôtové teleskopické plotostrihy, pretože používajú vonkajší zdroj energie. Okrem toho môžu elektrické modely získať plus tým, že zvyčajne vydržia veľmi dlho a nevyžadujú veľa údržby.

Teleskopické plotostrihy s batériou:

Akumulátorové teleskopické plotostrihy majú na konci teleskopickej tyče vložku pre batériu. Výsledkom je, že modely sú o niečo ťažšie ako elektrické teleskopické plotostrihy, ale ponúkajú aj stále vysoký výkon. A to všetko bez napájacieho kábla! Takže nemusíte byť opatrní, aby ste zakopli o kábel. Musíte sa však tiež spoľahnúť na to, že asi po hodine bude práca skončená. Väčšina batérií jednoducho vydrží dlhšie. Často sa však jedná o lítium-iónové batérie, ktoré sú známe svojou dlhou životnosťou.

Prehľad výhod / nevýhod oboch modelov

výhodynevýhody
Elektrické teleskopické nožnice na živý plot✔ trvalo vysoký výkon
✔ nízka hmotnosť
- Je potrebný zdroj energie
- Predlžovací kábel musí
- Nebezpečenstvo pádu cez káble
Cordless teleskopické nožnice na živý plot✔ nie je zapojené napájanie
✔ maximálna sloboda pohybu
✔ Môže byť použitý kdekoľvek
- krátka pracovná doba
- pripravené na použitie iba naložené
- vyššia hmotnosť

Záver:

Ako vidíte, elektrické teleskopické plotostrihy aj bezdrôtové teleskopické plotostrihy ponúkajú niekoľko výhod a nevýhod. Takže neexistuje jasný víťaz. Preto sa musíte sami rozhodnúť, ktoré body sú pre vás dôležité pomocou teleskopického zastrihávača plotov. Ak o tom premýšľate, určite sa budete môcť rýchlo rozhodnúť pre jeden z týchto dvoch modelov. Potom stačí len vyhľadať vhodný teleskopický plotostrih.