Ponúk

Presúvanie kokosovej palmy - ako to urobiť správne

Presúvanie kokosovej palmy - ako to urobiť správneWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ako obvykle pre všetky palmy, kokosová palma sa musí čas od času presádzať. Kedy je na to najlepší čas a môžete urobiť niečo zle?

Kokosové palmy sa musia prerásť približne každé 3 roky

Kokosové palmy sú jednou z najpopulárnejších odrôd dlaní, a preto sa v súčasnosti nachádzajú v mnohých obývacích izbách. Koniec koncov, nielenže vyzerajú dobre, ale s malou starostlivosťou vydržia aj dlho. Dôležitým opatrením starostlivosti je napr. presádzať. Iba tí, ktorí to robia pravidelne, môžu udržiavať pocit južného mora interne.

Kedy je najlepší čas na presadenie?

Kokosová palma sa zvyčajne musí presádzať každé tri až štyri roky, pokiaľ možno na začiatku jari. Viditeľným znakom toho, že je potrebné repotovať rastlinu, je výskyt malých, veľmi jemných koreňov na povrchu Zeme.

Ako vyzerá ten správny kvetináč?

V závislosti od veľkosti kokosovej palmy budete musieť použiť kvetináč, ktorý je o niekoľko centimetrov väčší ako rastlina. Je tiež dôležité, aby ste používali vysoký kvetináč, pretože takzvané koreňové odbočky rastú vertikálne smerom nadol, pre ktoré vyžadujú veľa miesta.

Ako správne repotovať:

Do kvetináča vložte buď dobrú záhradnú pôdu, ktorú zmiešate s malým pieskom, alebo substrát. Pri vkladaní kokosovej palmy do kvetináča je preto dôležité, aby polovica kokosového orecha dívala hore. Je tiež dôležité, aby ste pri presádzaní nepoškodili korene rastliny. Takže jemne stlačte zem.