Dom a záhrada

Pripravte si zázvorový sirup sami - základný recept s pokynmi

Pripravte si zázvorový sirup sami - základný recept s pokynmi


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak máte radi osviežujúcu chuť zázvoru, tento recept je to pravé. Pretože vám tu ukážeme, ako si môžete pripraviť zázvorový sirup.

Zázvorový sirup si môžete vyrobiť sami v žiadnom momente

V zime pomáha pri prechladnutí a bolestiach v krku ako čaj, v lete je pri chladení zdravým osviežením a je tiež dôležitou zložkou niektorých koktailov: Ginger nielenže korenistým spôsobom dodáva veľa ázijským jedlám.

Nemusíte však vždy spracovať zázvor čerstvý. Môžete ho tiež použiť vo forme sirupu v kuchyni, napr. vykúzlite lahodnú limonádu v žiadnom momente. Potrebujete iba niekoľko prísad do sirupu. Môžete tiež ľahko vytvoriť svoj vlastný mix. Pre všetkých tých, ktorí si nikdy nevyrábali zázvorový sirup, je tu jednoduchý základný recept.

Zloženie:

Pre asi 1,5 l zázvorového sirupu potrebujete:

  • Zázvor 150 g (lúpané)
  • 500 ml vody
  • 250 - 300 g hnedého cukru (možný je aj biely cukor)
  • Šťava z citróna
  • kúsok organického citróna
  • 5 g kyseliny citrónovej

Príprava:

1Orezaný zázvor nakrájajte na hrubé kocky a vložte ich do panvice. Potom pridajte vodu, všetko privarte do varu a duste zmes so zatvoreným vekom po dobu asi 5 až 10 minút.

2Po týchto 10 minútach vypnite kachle, nalejte do citrónovej šťavy a vložte kúsok citróna do hrnca. Nechajte túto zmes prejsť cez noc zakrytá.

Nasledujúci deň musíte naliať zmes zázvoru a citrónu cez sito do veľkého hrnca. Potom pridajte cukor, kyselinu citrónovú a dostatok vody, až kým nezískate 1,5 litra tekutiny. Za miešania priveďte všetko do varu.

4Musíte pripraviť fľaše na plnenie. Starostlivo ich umyte a potom opláchnite. Malý hrot: obzvlášť vhodné sú fľaše s objemom 0,5 až 0,75 l.

5 Po varení sirupu opatrne naplňte lievikom do ešte horúcich fliaš a opatrne ich uzavrite. Pri tmavom a chladnom skladovaní sirup vydrží až 2 mesiace.

Malý tip:

Ak chcete, môžete tiež experimentovať s týmto základným receptom. Napríklad, Pomaranče alebo lístky mäty sú tiež veľmi dobré.