Nápady a inšpirácia

Bezpečnosť detí v záhrade


Urobte svoju záhradu bezpečnou pre deti

Deti sú v každodennom živote obzvlášť ohrozené. Nebezpečenstvo číha všade, dokonca aj vo vašej vlastnej záhrade. Či už je to záhradný rybník, záhradné náradie alebo jedovaté rastliny. Preto je to obzvlášť dôležité Bezpečnosť pre deti vytvoriť na záhrade.

Ale čo robiť? Zamknúť deti? Strata všetkého? Vyhnite sa jedovatým rastlinám? Nič z toho! Najdôležitejšie je vychovávať deti a ukázať im nebezpečenstvo. Takže to veľmi pomáha. V niektorých prípadoch však môžu byť a musia byť prijaté bezpečnostné opatrenia.

  1. Existuje veľa diskusií o tom, či umiestniť jedovaté rastliny do záhrady, ktorú navštevujú deti. Určite to nemusíte spochybňovať. Na druhej strane, veľa vecí je toxických, takže existujú aj toxické časti na paradajkách alebo zemiakoch (najmä na zeleni). A samozrejme vo veľkom vonku. Nemusíte to vyprovokovať, ale ten, kto vzdeláva, už urobil veľa vecí dobre.
  2. Záhradný rybník je pre najmenších čarovným lákadlom. Toto môže byť napravené mriežkou tesne pod hladinou vody, ale tiež plotom, ktorý je umiestnený okolo rybníka.
  3. Náradie alebo pesticídy, hnojivá a podobne by sa mali vždy uchovávať na bezpečnom mieste, aby sa k nim deti nedostali.

Ak sa budete riadiť týmito malými tipmi, môžete si byť istí, že tí najmenší nie sú ohrození vo svojej vlastnej záhrade.