Inštrukcia

Rezanie ihličnanov - na čo treba dávať pozor

Rezanie ihličnanov - na čo treba dávať pozor


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ihličnany rastú veľmi rýchlo a sú skutočným lákadlom, keď sú zasadené ako živý plot. Ak ich však neprestriháte pravidelne, riskujete rast divočiny, čo už nie je také ľahké skrotiť.

Ihličnany (ako Thuja / Lebensbaum) je najlepšie rezať elektrickým zastrihávačom živých plotov -

Dôležitý je dobrý vzťah so susedom. Nechcete sa však obávať bez súkromia. Aby sa to zabezpečilo, je samozrejmé, že sa vysadí živý plot. Obzvlášť ideálne sú vždyzelené živé ploty s ihličnanovými ihličnanmi alebo višňovým vavrínom. Sú prirodzenou hranicou medzi dvoma záhradami a často sa na ne pozerá oveľa príjemnejšie ako na stenu alebo plot. Je dôležité iba to, aby sa zaistenie vysadilo na základe vzájomného súhlasu.

Väčšina sa rozhodne pre ihličnany (ihličnany), pretože rastú veľmi rýchlo, sú veľmi dlhoveké a pri starostlivosti o nich vyzerajú naozaj skvele. Aby ste sa ubezpečili, že to tak zostane dlhodobo, nemôžete sa vyhnúť prerezaniu zabezpečenia.

Rezné ihličnany - 6 dôležitých tipov

1 Vždyzelené ihličnany, ako sú ihličnany (thuja atď.), Sa zvyčajne rezajú iba na jar alebo na jeseň. Na jar je najlepšie urobiť to od februára do marca, tesne pred začiatkom. Na jeseň však viac dní v zamračenom počasí, pretože príliš silné jesenné slnko mohlo vyschnuté exponované vetvy vyschnúť.

2 ihličnany získajú svoje skutočné kúzlo z huňatého a hustého rastu. Toto by malo byť na mieste skôr, ako začnete vyžínače. Ak pri stenčení a orezávaní pracujete príliš radikálne, ihličnan rýchlo vyzerá nevzhľadne.

3 S veľmi mladými rastlinami by ste mali byť veľmi opatrní. Sú veľmi citlivé na choroby a huby a potom už na rozhraní nemôžu vyrastať.

4 Pri odrezávaní by ste mali špičku preskočiť, inak ihličnany porastú iba nepravidelne.

5 Pri prerezávaní používajte iba ostré nástroje, inak by sa zariadenie mohlo poškodiť.

6 Ak je prerezávanie príliš silné, rastlina utrpí nenapraviteľné škody. Preto by ste sa mali každý rok obmedzovať iba mierne.

S čím rezať ihličnany?

Pri samotnom strihu sa môžete ľahko spoľahnúť na klasiku. Na jednej strane ručný plotostrih a na druhej strane elektrický plotostrih, ktorého variant s batériou je pravdepodobne najobľúbenejší. Bez ohľadu na to, ktorý variant si vyberiete, dôležitá je iba to, že čepeľ alebo nôž sú vždy ostré a dobre upravené. Znečistené rezy spôsobia, že sa rez „nezhojí správne“ a huby môžu preniknúť do rastliny.

Praktický tip na konci

Nepremokaná plachta uľahčuje upratovanie - všade, kde kosíte živý plot, je najlepšie umiestniť pod ihličnatý živý plot veľkú látku alebo plachtovinu. Takto rezaný materiál padá na tento povrch a ľahšie sa odstráni alebo transportuje. Rezaný materiál môže byť stále dobre zametaný na hladkých povrchoch, ale veľmi malý a jemne rezaný materiál môže byť ťažké odstrániť na trávniku alebo v posteli.