Výzdoba

Trávnikové hnojivo - dlhodobé hnojivo pre krásny trávnik


Trávnikové hnojivo je nevyhnutné, ak chcete mať pekný trávnik. Malo by byť oplodnené na jeseň a na jar.

Ak hľadáte hnojivo v špecializovaných predajniach, police sú plné až po okraj. Existujú samozrejme aj iné typy hnojívako je hnojivá trávnik, Je presne prispôsobený potrebám zdravého trávnika.

Trávnikové hnojivo je zvyčajne a umelé hnojivopretože má tvrdú škrupinu, ktorá musí odolávať poveternostným podmienkam, kým sa hnojivo nemôže uvoľniť. Tento poťah je vyrobený zo živice. V závislosti od hnojiva to môže trvať dva až šesť mesiacov, kým dôjde k poveternostným podmienkam.

Hnojte trávniky na jeseň a na jar

Takže musíte trávnik tráviť iba dvakrát za sezónu. Mnoho trávnikových hnojív obsahuje aj časti, ktoré vstupujú do pôdy, aby im okamžite poskytli živiny.

Hnojivo je možné nanášať na jeseň aj na jar. Trávnik je teda už pred starostlivosťou o jar zásobený živinami a môže rásť ešte lepšie.

Rozdeľte trávnikové hnojivo rovnomerne

Mali by ste však byť kvalifikovaní v šírení, aby ste ho šírili rovnomerne. Ak sa to neodvážite urobiť, mali by ste určite použiť rozmetadlo. Dbajte však na to, aby sa cesty rozmetávania neprekrývali, pretože v týchto bodoch je ľahké hnojiť a tráviť trávnik ľahko.