Ponúk

Výsadba kríkov bola ľahká


Kríky sa vysádzajú na jeseň

Pri výsadbe kríkov by ste mali venovať pozornosť niekoľkým veciam, ak majú na vašej záhrade dobre rásť. Jeseň je najlepší čas na pestovanie kríkov, aby si mohli rozvíjať svoje korene a rásť pred zimnou prestávkou.

Vyberte miesto a vykopte výsadbový otvor

Musia sa však zohľadniť aj ďalšie faktory, ako je poloha alebo výsadbová diera. Poloha závisí od samotného kríka. Potom vykopte otvor, ktorý je dostatočne veľký na to, aby bol najmenej dvakrát väčší ako koreňová guľa. Toto je jediný spôsob, ako sa korene môžu dobre šíriť.

Uvoľnite pôdu

Spodok diery musí byť dobre uvoľnený a ak je pôda veľmi hlinitá, môžete pridať malý štrk. Toto je jediný spôsob, ako sa korene môžu primerane šíriť. Okrem toho štrk zabezpečuje dobrú priepustnosť a krík je tak dobre zásobený vodou.

Odrežte dlhé korene

Potom z kríka vyberiete krík a prípadne odrežete príliš dlhé korene. Sieť jemných koreňov by však mala prísť do pôdy bez poškodenia. Keď sú korene zasunuté do výsadbového otvoru, nesmú sa zalomiť. Potom krík vyrovnajte a môžete ho vložiť tak, aby sa stabilizoval. Ak sa krík pohybuje príliš prudko vetrom, môžu sa tiež poškodiť korene, a preto sa musí stabilizovať.