Sadenice

Správne rezanie sily pre syntézu - tu je návod!

Správne rezanie sily pre syntézu - tu je návod!We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Kvet siasy je vždy na výhonkoch z predchádzajúceho roka. Preto by sa mal ker rezať každý rok na jar po odkvitnutí.

Forsythia v podstate kvitne na výhonkoch z predchádzajúceho roka. Preto je na jar po hromade potrebné orezávanie.

Poznáme a milujeme forsythia (forsythia), posiate žltými kvetmi, huňaté a rozľahlé pestovanie.Tento kvitnúci ker je známym mnohým fanúšikom záhrad ako zlatý zvon alebo lila. Bohužiaľ, veľa forsythias bohužiaľ strach a ponúkajú dosť pochmúrny pohľad.
Vďaka cielenému prerezávaniu môžete odstrániť nekvitnúce vetvy a dať rastline novú silu, aby sa na jar mohla úplne rozvinúť žltá nádhera.

Prerezávanie po odkvitnutí

Po prvé: Nie je to miesto, kde forsythia nekvetie alebo kvitne príliš slabo. Krík sa ľahko ošetruje po celý čas a dokáže zvládnuť väčšinu pôd a slnečného žiarenia.
Je však potrebné pravidelné prerezávanie, aby sa mohlo vyvinúť množstvo kvetov. V prípade jedinej forsythie je však postačujúce, ak sa vyžínač plotov používa každé dva až tri roky. Takzvaný čistiaci alebo konzervačný rez zabezpečí, že stred kríka nebude príliš hustý a bez lesa zalesnený.
Dlhé, previsnuté výhonky, ktoré rastú ďaleko za korunou, sú tiež skrátené.

Odstráňte staré výhonky

Kvety sedia priamo na lese a boli vytvorené minulý rok. Staré výhonky však strácajú svoju kvetnú silu asi po troch až štyroch rokoch. Tieto vetvy odstránite.

  • Správny čas je ihneď po odkvitnutí, ktorý je zrejmý, keď žlté lístky vädnú a zmršťujú sa.
  • Odstránite tiež ťažko rozvetvené konáre.
  • Vystrihnite veľmi staré konáre priamo na základni. Toto zabráni starnutiu rastliny. Mladé výhonky dostávajú väčšiu silu a na nadchádzajúcu jar trénujú početné kvetinové prístupy.

☛ Tip: Ak počas kvitnutia pozorne sledujete svoju syntézu a zistíte, že jednotlivé vetvy nemajú vôbec žiadne kvety, môžete tieto vetvy radikálne odstrániť. Forsythia veľa toleruje a budúci rok vyvinie nové svieže výhonky.

Znížiť forsythiu v inom ročnom období?

Chýba vám rez na jar? Nerobte si starosti, rastlinám nevadí rezanie začiatkom leta. A v tomto prípade môžete ešte lepšie spoznať, ktoré mladé výhonky sa nedávno vyvinuli.
Forsythia vysadená ako živý plot sa tiež najlepšie obmedzí v máji alebo júni. Pre hustý rast a viac kvetov je dôležité, aby existujúce vetvy a nové vetvy boli v správnom pomere.

Dokonca aj na jeseň av zime môžete nožnice používať: Sezóna je ideálna pre omladzujúci rez, v ktorom konkrétne odstraňujete staré drevo.

Na prvý pohľad: Prinášajte kvet kvetov

➫ Vystrihnite nekvitnúce vetvy
Old Skráťte staré vetvy uprostred kríka na základňu každé dva až tri roky
➫ Skráťte dlhé, previslé mladé výhonky
➫ Rezané pevne vetvené konáre
➫ Odporúčaná doba rezania: po odkvitnutí, ale je to možné aj v iných obdobiach