Dom a záhrada

Implementujte Bartiris správne

Implementujte Bartiris správneWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ak bradatá kosatka po prevode odmietne kvetinu, určite ste si nevšimli niečo zásadného. Hovoríme o čase.

V letných mesiacoch vždy používajte fúzy

Tu a tam sa stáva, že záhrada potrebuje prepracovať. Či už je to preto, že záhradník chce vyskúšať niečo iné, alebo preto, že rastliny sú príliš veľké a svieže a odoberajú biotop iným rastlinám. Potom je čas tieto rastliny implementovať. V našom špeciálnom prípade chceme implementovať fúzatú dúhovku. Ale buďte opatrní: musíte dávať pozor na niečo veľmi dôležité. Inak môže bradatá dúhovka po implementácii odmietnuť kvitnúť.

Dôležité: implementujte Bartirisa v správnom čase

Ak bradatá dúhovka po prevode nechce kvitnúť, je to zvyčajne preto, že ste si vybrali nesprávny čas. Mnoho záhradkárov, ktorí sa venujú koníčkom, predpokladá, že všetky rastliny môžu byť transplantované na jar a že v priebehu roka dobre rastú. To nie je prípad bradatej dúhovky. Jar je tu presne nesprávny čas. Ten pravý je v polovici leta, hneď po rozkvetu. Takže hovorte v júli alebo auguste. Potom bude závod odpočívať a môžete ho bez problémov implementovať. A tak bude budúci rok opäť kvitnúť.

Je však tiež dôležité správne implementovať fúzatú dúhovku. Musíte sa uistiť, že nepoškodíte odnože a zakryte ich iba malou pôdou. Situácia je však iná, ak rozdelíte fúzatú dúhovku a potom ju znova nasadíte. Potom musíte venovať oveľa väčšiu pozornosť.

Rozdeľte bradavku a znovu ju nasaďte

Každý rok vyrastajú z podnožia fúzatej dúhovky mladé vedľajšie odnože, z ktorých sa vynárajú nové kvetinové štýly. Pôvodná rastlina však v priebehu rokov nepučila. Výsledok: uprostred nových mladých odnoží sa v priebehu času objaví medzera. A to zase nevyzerá veľmi pekne. Preto je vhodné zdieľať fúzatú dúhovku asi každé štyri až päť rokov. Najlepší čas na to je neskoro v lete, keď je teplo.

Tu je návod, ako to urobiť správne:

1 Rukou opatrne zdvihnite fúzatú dúhovku z krajiny rukami alebo kopacou vidlicou.

2 Potom odvar oddeľte na kúsky dlhé asi 10 centimetrov. Každý jednotlivý kus musí mať dobre vycvičený hrebeň listu. Skráťte to znova asi na 10 centimetrov.

3 Potom zasadte jednotlivé časti podzemka do pôdy tak, aby neboli úplne zakryté. Medzi rastlinami by ste mali nechať asi 20 centimetrov priestoru.

4 Potom dobre zalejeme vodou tak, aby sa korene okamžite dotýkali zeme a dobre rástli.