Nápady a inšpirácia

Nakrájajte ibištek správne

Nakrájajte ibištek správne


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Kvitnúce ibištek je neoddeliteľnou súčasťou záhrad. Aby však zostal taký rozkvet, musí sa pravidelne rezať. Ale kedy? A ako?

Ibištek je tiež potrebné zosúladiť

Ibištek je kvitnúca rastlina, ktorá je vďaka kvetom veľmi obľúbená u záhradníkov. Koniec koncov, nielen kvitnú v širokej škále farieb, ale tiež žiaria naozaj intenzívne. A to od júla do konca októbra.

Najlepšia vec je, že ibištek sa dá chovať nielen ako izbová rastlina. Môžete ju tiež umiestniť ako obrazovku ochrany súkromia alebo zabezpečiť alebo zvýšiť ju ako štandard. Avšak, aby bola rastlina veľmi kvitnúca každý rok, musíte ibištek pravidelne rezať. Aj keď je to ťažké, úspech, ktorý môžete dosiahnuť, je pôsobivý. Takže sa nebojte vytiahnuť záhradnícke nožnice. Predtým, ako to urobíte, však musíte vedieť, ktorý rez chcete urobiť, pretože existuje rozdiel medzi vzdelávacím, údržbovým a kužeľovým rezom. Rez sa môže tiež použiť na vyškolenie ibišteka, aby sa stal štandardom.

Prehľad času rezania a variantov rezania

Predtým, ako začnete nožnice používať, je potrebné objasniť, kedy je ten pravý čas na zníženie. V zásade ste vždy tu, ak nožnice používate na jar, najlepšie v marci, pretože potom riziko nočných mrazov skončilo. Nerezajte prosím na jeseň, inak by nízka teplota mohla spôsobiť odumretie rastliny.

Sekcia vzdelávania:

S týmto strihom musíte odstrániť všetky choré, slabé a mŕtve výhonky. Skráťte konáre na posledné dva púčiky. Sila je potom nasmerovaná do silnejších vetiev. Urobte to každý rok znova, čoskoro budete odmenení krásnou korunou.

Študijné priemer:

Ak má ibištek v priebehu času krásnu korunu, stačí ju získať, t. J. Vykonať takzvaný udržiavací rez. Potom môžete mať veľký vplyv na rastový zvyk. Odstráňte staré, choré a zvädnuté konáre a odrežte niektoré oči, ktoré sú príliš veľké a slabé.

Niekedy sa môže stať, že ibištek rastie trochu nepravidelne alebo jednostranne. Potom je vhodné odstrániť nežiaduce výhonky na základni.

Omladenie prerezávanie:

Ak je ibištek v priebehu rokov príliš veľký, môže tu pomôcť zúženie. Najskôr odstráňte všetky zastarané a mŕtve výhonky. Potom musíte zvyšné výhonky skrátiť asi o dve tretiny.

Zdvihnite ibištek na štandardný strom:

Ak chcete zvýšiť úroveň ibišteka na úroveň, mali by ste vopred vedieť, že toto je proces, ktorý trvá niekoľko rokov. Ak ste trpezliví, postupujte takto:

Ihneď po vysadení ibišteka skráťte bočné vetvy na dva alebo tri púčiky. Môžete však úplne ignorovať hlavný kmeň. V nasledujúcich rokoch musíte od začiatku februára skrátiť všetky vedľajšie vetvy na púčik. Na druhej strane musíte viesť elektródu skrátiť na šesť očí.

Ak ibištek dosiahol v priebehu rokov požadovanú výšku, musíte najprv zrezať najsilnejšie konáre na niekoľko púčikov. Potom skráťte kmeň do požadovanej výšky a zo spodnej strany odstráňte všetky bočné výhonky.

Tu je niekoľko ďalších tipov na starostlivosť: