Tipy a triky

Orezávanie kríkov - na čo treba dávať pozor!


Aby mandľové stromy a podobné kvety pravidelne kvitli, musíte tieto kríky porezať. To znamená, že výhonky rezajte po odkvitnutí.

kroviny sú vlastné rastliny, ktoré sa vám nepáčia len to cut back môžete, ako sa vám páči. Zvlášť nie, ak chcete, aby rozvíjali silné kvety. Krátkodobé výhonky tvoria napríklad Spiraea alebo mandľový strom.

Cap strieľa
Ak vôbec nekrájate, kvety sa čoskoro neobjavia. Preto by sa výhonky, na ktorých sa vytvorili kvety, mali rezať po odkvitnutí.

Odrežte staršie výhonky blízko zeme
Okrem toho sú všetky výhonky staršie ako tri roky odrezané blízko zeme. Aby ste to dosiahli, musíte samozrejme poznať svoj krík a možno si tiež všimnúť vek kríkov vo vašom záhradnom plánovači (ktorý, dúfajme, budete mať).

Zvláštnosti ríbezle a zlatice
Napríklad s ríbezľou a forsythiou to vyzerá trochu inak. Tu môžete znížiť iba kvitnúce výhonky staršie ako tri roky. Všetci ostatní, najmä tí, ktorí vyrastú zo zeme, sa zastavia.

Riedené kvetinové výhonky
Kvitnuté výhonky je možné riediť. To dáva mladším výhonkom viac sily a posilňuje ich rast. Môžete zistiť, ktoré kríky sú rezané a ako vo vašej škôlke.